Jump to content

Fazer defazera


frenchkey

Recommended Posts

Zali mi se frend da je ovo platio 920kn026b651af6258e58304a3538f9805a48.jpg

Morao kupiti u Vodicama, no discount!

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kakav je to cincilator?

Šta je crkla auta u Vodicama pa tribalo slagati?

Link to comment
Share on other sites

Je scenic benzinac 1.6 16v. Strah ga bilo natrag jer se stari čuo

šlapatalk

057752fc3fe35cb2a7a95f85cfb78118.jpg

e19fd843354cafef1d13d22d751f1a54.jpg

Link to comment
Share on other sites

100-130$  na ebayu. Očito skup dio.

Link to comment
Share on other sites

Fazer defazera bregaste. Javilo mu se zvukovima prosle jeseni. Koristio je 5 30 ulje. Preporučio sam mu da promijeni u 5 40 i bilo je ok sve do ovih vrucina.

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

koji su simptomi toga kada rikne? to je tamo gore na motoru s lijeve strane di je bobina od prvog cilindra?

Link to comment
Share on other sites

Nije ni trebao stavljati 5 30 u benzinca, ali mu je bilo "povoljno" jer radi u jednoj auto kući. Kaze da nece više ;)

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

C/P njegovog odgovora:

Nalazi se tocno kod cepa za nadolijevanje ulja. Saraf 10 i jack.

Manifestiralo micse vec godinu dana. Auto se gasi stuca nema snage... Iz te greske mi je otislo i dalje pa se prvi put posvadala i klapna gasa... Drugi put kad sam se tako vozio par dana pokazivo dodatno greske senzora bregaste mada je bila ok. Uglavnom i ostali uredaji u tom krugu pobedaste jer nastoje ispraviti greske koje nisu njihove.

Mijenjali za probu zimus senzor bregaste i impulsator pa i dalje stuco... Samo mu zejtin gustiji pomogo sedam mjeseci....

f73a1c2c7050c48eeebe818059003d8b.jpg

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne vidim to na svojoj mašini. koje su mašine to imale?

Link to comment
Share on other sites

Scenic i veći modeli, clio nije imao u verziji 1.6, samo 2.0 u rs-u. Nevjerojatno mi je da se auto gasio zbog toga... Rs modeli su znali godinama vozit sa syebanim defazerom

Link to comment
Share on other sites

Ventil koji regulira protok ulja u varijabilnu remenicu. Cijena je više manje čini mi se u redu, nije jeftin dio svakako.

Kod mene je to na lijevoj strani također:

20151003_173818.thumb.jpg.a65528f865a919

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Eto, 5 40 ulje je smanjilo simptome, ne znam jeli sya on doprinio koristeći 5 30

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

nize gradacije ulja na toplo doprinose trosenju svega. sloj ulja koji se obrazuje postaje znatno tanji, i kad tanjih lakse dolazi do direktnog kontakta metala o metal koji se tada jako brzo haba. 

Link to comment
Share on other sites

pa i po zimi realno. ulje se zagrije na radnu temperaturu, nema to tolko veze s vanjskom temp. samo 5W50 ti je 120kn 1/L cca.

osobno ga tocim pa znam..

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

pogledaj API gradaciju, mora biti ista ili bolja od one koju propisuje reno. ova mi se ovako napamet cini da nije

Link to comment
Share on other sites

mobil 1 5W50 peak life. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

pa nema ni na njemu renoove spec. sve su API, ACEA, VW i Mercedes. 

ovo su od elf 5w40 koje po defaultu ide u renault

ACEA A3/B4 API: SN/CF

RENAULT RN0710 et RN0700

ovo elf 5W50 ima samo API SN/CF

Link to comment
Share on other sites

mobil ni jedan nema RN normu jer nisu trazili. ok provjerio si za API normu i ista je. nisam bio 100% koja je isla za renola. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.