Jump to content

Scenic II Mehaničar/električar


igorp

Recommended Posts

Treba mi na području Rijeke može i prema Crikvenici nekog majstora koji se kuži u električnu ručnu kočnicu,da ustanovi kvar ručne koja mi neradi (piše Parking brake fault). Na području Crikvenice nitko neče ni da pogleda scenica... Bliži se tehnički i morao bih to sredit

Link to comment
Share on other sites

prije keširanja mehaničaru zadigni tapacirung ispod vozačevih nogu sve do lima. Tu je jedna velika utičnica u koju idu svi kablovi prema natrag. Ona zna često plivati u vodi ili vlazi zbog zastopanih odvoda ispred šoferšajbe (od lišća i sličnih sranja). Utičnicu raskopčaj i dobro pošpricaj kontakt sprayem sve spojeve. Vrlo moguće da ovim riješiš problem ručne. Također pročačkaj odvode ispod šajbe, mislim da su 3 kom.

Link to comment
Share on other sites

probao, sve rastavio našpricao, nigje traga koroziji, pogledao sajle i čvrsto stoje u kučištu. u kutiji osigurača nisam ništa pronašao...

Link to comment
Share on other sites

A nista, onda na dijagnostiku. Inace to zna izgledati ovako:

adc4f4a0d6d83a94ab4a3d1482fd7e4a.jpg

87618a1fd9e90fdadaf777ff8ac8ee27.jpg

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

auu moje su ko nove... a niš.. molim vas da mi neko preporuči majstora da to riješim do registracije... gledao sam po ebayu inašao za 900kn sa sipingom polovnu ručnu sa sajlama..... inače jučer sa na ebayu naruči kit za popravak prednjeg suvozačevog brisača, najme kod skidanja su mi se raspali skroz u jednom onaj kuglager i za 90kn naručio oba nova.... tu je link ako kome zatreba

http://www.ebay.com/itm/151684718510?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Da si ranije pitao.
Ti kuglicni u SKFu su NAJSKUPLJI 23 kune. Inace takvi isti idu u role :) Ja mjenjao kod sebe, imas negdje i tutorial kako to napraviti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mom frendu se isto javljala ta poruka na scenicu, a ručna je normalno radila. Jučer mu crkao akumulator nakon samo tri godine i s promjenom novog nestala poruka. Izgleda da je ovaj duže bio na izdisaju i brljavio po elektronici

Link to comment
Share on other sites

Sorry, obrisao sam post i otvorio novi topic sa slicnim problemom. Pozz

 

Edited by rodjo30
Novi topic
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo ponovo se javljam... tu gdje živi u okolici Crikvenice nitko ne zna popravit ručnu na senicu pa molim da mi neko preporuči mehaničara na riječkom području ko bi to znao popravit, zamjenit?

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da rucne sa kratkog na produženi Scenic ne odgovaraju i da se promjenom sajli i kemijama dobiva samo 1mj mira jer toliko traje. Probalo nekoliko poznatih majstora i ishod je isti. Na kraju se morala kupiti nova za 3500 kn jer rabljenu ispravnu je vrlo teško naći uključujući i Italiju.

Link to comment
Share on other sites

Razgovarao sam s jednim mehaničarom i rekao mi je da su jednom imali jednu lagunu na kojoj su u ovlaštenom servisu ustanovili da nevalja električni motor od ručne i išao je kod tog mehaničara i na kraju da je bio kvar u ručici za potezanje? kako bi ja mogao znati dal je možda ta ručica u kvaru?

Link to comment
Share on other sites

Najčešći problem su odlemljeni mikroprekidači što se vidi golim okom. Sklop ručice se lako skida, rasturi to i pregledaj ploču pre nego što uradiš bilo šta dalje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.