Jump to content

Klapna klime Megane 2 1.9dCi Grandtour


_Dizel_

Recommended Posts

Naime sjebala mi se klapna kak mi se čini, na desnoj strani piri hladno, a na lijevoj onak mlako.

 

Koliko je to velik kvar i kako se to rješava? Koliko će me koštat otprilike?

Link to comment
Share on other sites

To je manjak plina u sistemu. Vakumiranje i punjenje rijesit ce problem.

Link to comment
Share on other sites

On veli kako mu se cini da je otisla klapna, ne tvrdi 100% da je. Manjak plina se sa upaljenim kompresorom manifestira upravo tako. Ionako nema dvozonsku klimu da bi mogao jednu stranu grijati a drugu hladiti.

Link to comment
Share on other sites

potpis ko kuća na matu...imaš nedovoljno plina...vakumiranje min 20 min,a ne kao kod hrastinskog 5 min i onda ti još odspoji vakuum crijevo sa aparata i direkt nadosipa boju da ju vakuum iz sustava povlači...:aua:.

Link to comment
Share on other sites

A u kitu, pa prošlo ljeto sam je punio....znači da mi curi sitem onda?

Link to comment
Share on other sites

potpis ko kuća na matu...imaš nedovoljno plina...vakumiranje min 20 min,a ne kao kod hrastinskog 5 min i onda ti još odspoji vakuum crijevo sa aparata i direkt nadosipa boju da ju vakuum iz sustava povlači...:aua:.

Nisam znao da to radi Hrastinski [emoji15] Uvijek sam ga preporucio.

A što mu vrijedi onda vakumiranje ako pusti zrak unutra dok stavlja boju?

Link to comment
Share on other sites

Auuu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nisam znao da to radi Hrastinski emoji15.png Uvijek sam ga preporucio.

 

A što mu vrijedi onda vakumiranje ako pusti zrak unutra dok stavlja boju?

Eh, pa baš zbog tvoje preporuke sam i otišao tamo, dobro bilo mi je usput jer je pokraj BB ali nije to bilo presudno....

Punjenje je izgledao ovako,  zovem dva tjedna  prije nego što ću za zg da dogovorim termin kod Hrastinskog, a lik mi odogvara da kod njih termin ne treba rezervirat jer se ne čeka nikada....hm ,odmah mi bilo čudno...dolazim kod njih 8 u jutro,frajer me spaja na aparat,aparat izvakumira sistem cca 5 min, frajer otpoji crijevo sa aparata i nasipava boju direkt u crijevo,a budući da je u sistemu klime vakuum usisava boju skupa sa zrakom natrag...i krene tip punit plin, ne zna koliko ide unutra...e tu sam već znao da neće biti dobro...ode u radionu vrati se nazad i kaže 550 g upiše tu cifru na aparat,aparat ne želi pokrenuti punjenje ,javlja neku grešku,par puta...kaže tip nema plina,mora drugi aparat uzet i tako ponovi sve ono što sam već spomenuo vakuum ,boja...dođe opet do plina opet javi istu grešku...uff...tu mi je pao mrak na oči,a i on je popizdio...ništa,uzme treći aparat,ponovi sve ovo spomenuto ali treći puta valjda i bog pomaže pa je uspio nagurat i plin unutra....epilog, klima stala hladit nakon mjesec dana....nisam siguran da je ovaj način punjenja presudio,ali nagruvo mi je boje 3 x više nego što je normalno, a tek zrak koji je pustio unutra... preko jednog drugog foruma dođem do majstora koji je iz Đurđenovca i uz dopisivanja preko maila i njegove upute sam promjenim tri brtve sa originalnima ( inače dolaze u setu 8 kom. ali uspio sam dobiti te samo 3 zahvaljujući dečkima iz S. broda ),dvije na viskotlačnoj strani i jednu na niskotlačnoj (za detekciju potrebna uv lampa i žute naočale na sreću sve to imam kod kuće), nakon što sam to riješo potegao sam do Đurđenovca na punjenje i provjeru sustava,vizualno,njuškavcem i spajanjem na dijagnostiku, sa uljem odgovarajuće gradacije PAG iso 150 ,a ne kao kod Hrastinskog univerzalnim + uv boja i to sam platio zeru više nego za onu kvazi uslugu kod hrastinskog...nakon 10 dana ni pod uv lampom nema traga curenju,ali jedan spoj je kritičan i vjerjatno neće dugo držati jer je počeo oksidirati i dosjedi više nisu glatki...

Link to comment
Share on other sites

možda je to novi radnik za 2.800 kn kao prodavačice u Konzumu? Obično onaj koji je dobar i zna, a ne bude adekvatno plaćen, ide dalje. Gazda odmahne rukom, pa puna je burza nezaposlenih, i dobije to što dobije. Hrvatska posla, kapitalizam na feudalni način.

a *ebi ga, možda i ja serem, ali došlo mi :bigl:

Link to comment
Share on other sites

On veli kako mu se cini da je otisla klapna, ne tvrdi 100% da je. Manjak plina se sa upaljenim kompresorom manifestira upravo tako. Ionako nema dvozonsku klimu da bi mogao jednu stranu grijati a drugu hladiti.

Svašta , prvi put čujem , ali nije za odmet znati.

Znam da  neće paliti kompresor uslijed manjka plina i da će iako kompresor uključi nakon određenog vremena prstati potpuno hladiti ali da polovično hladi u kabini , prvi glas stvarno.

Link to comment
Share on other sites

i ja isto prvi put čujem ovo...

Link to comment
Share on other sites

Frend je radio tamo kod njega. Preselio se ženi na more te je očito to netko novi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.