Jump to content

lampica ispušnih plinova


viking37

Recommended Posts

pozdrav svima. 

postoji topic sa skoro istim pitanjem, ali je star 5godina, pa izgleda da se ne može bumpati. pa moram početi novi post.

 

dakle. upalila se lampica motora, auto radi, vuče, sve5, no, dijagnostika kaže da je u pitanju "filter ispušnih  plinova". nekakva crna kutija, lijevo naprijed kod fara.

e, sad. sevis kaže, 850kn + ruke. ebay kaže cca 400kn sa poštarinom.

no, problem je u brojevima dijelova. ebay ima 700421413 odn. 7700423934 (clio 2, ph1), a meni treba 8200672360.

pa ako netko zna jesu li te kutije, ti filteri kompatibilni ili ne? ili ako negdje postoji baza podataka sa tim brojevima i što se može u što ugraditi. po slikama, trebalo bi biti isto. ali 

70042141:

ClioIIPH1Carboncanister1_zps21d95bf6.jpg

 

8200672360

372f2f2725b4e42f11fe1cef8cd6983b.jpg

 

 

eto, ako netko zna, bio bih zahvalan. 

pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Frende ja sam svoju izvadio, ponistio gresku i sve 5 mozes voziti i bez toga samo se cjevcica zatvori.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

je, još da znam koju cjevčicu zatvoriti i kako poništiti grešku... 

našao sam rabljeni filter. vidjet ću kako će se ponašati. bit' će najbolje ako ga promjenim, pa se lampica opet upali a dijagnostika sada kaže da je lambda sonda u pitanju. pa 'ajmo po novu lambdu. nikad kraja. 

 

ali, hvala na savjetu. nisam mislio da je baš toliko nepotrebni dio u pitanju, odn. da ga se može zaobići.

Link to comment
Share on other sites

bez obzira što staviš novi ili drugi filter, greska se nece obrisati sama..

Link to comment
Share on other sites

Koliko me pamcenje sluzi, zatvoris onu koja ide prema motoru, ovu drugu nisam zatvarao, konektor sam iskopcao i izolirao cisto da prasina ne ulazi u isti. Gresku mi je ponistio majstor i evo ne pali se jedno tri godine i auto ide normalno. Cak ima na forumu ta tema charcoal filter ili tako nesto.

 

Link to comment
Share on other sites

to je onaj canister benzinskih para? Vjerojatno je pun vode, neki su ga otvarali i čistili, ali najjednostavnije je maknuti ga, ništa se neće dogoditi.

Još jednostavnije je istresti pare za novi i kukati da je skupo ;)

Link to comment
Share on other sites

jel ima to moj auto? nisam vidio tak nešto. jel to ovo zaokruženo, ak nije kaj je to zaokruženo?

 

Renault-Megane-14-16V-06.jpg

Link to comment
Share on other sites

to je onaj canister benzinskih para? Vjerojatno je pun vode, neki su ga otvarali i čistili, ali najjednostavnije je maknuti ga, ništa se neće dogoditi.

Još jednostavnije je istresti pare za novi i kukati da je skupo ;)

 

da, to je to. pun vode može biti jedino ako je voda u gorivu. koliko sam shvatio, to bi trebalo biti hermetički zatvoreno, pa mi je sve skupa malo čudno. jedino ako nije puknuo, otklopio se ili se neka od cijevi poderala, pa tu ulazi voda. 

našao sam polovni, stići će valjda za koji dan, a znam da ne mogu sam obrisati grešku. 

da, najlakše je istresti lovu za novi! slažem se! :D  

zapravo, taj savjet sam i dobio. odem u drugi servis, ne-renaultov, popravljaju sve i svašta, rekoh, da vidim imaju li ga oni. naravno nemaju, i prodavač mi kaže, "pa, nije ni 870kn neka lova!"?! WTF, pa ne raste mi lova na smokvi u dvorištu! pa ti vidi... :\

 

hvala na informacijama, očito osim lampice, nema neke prevelike štete (ili je uopće nema) vozeći sa neispravnim filterom. 

Link to comment
Share on other sites

pa nisam pojma imao da ovako nešto postoji!? :O

ovaj za pc mi je nezgodan, jer nemam laptop. ali ovaj samostalni već da.. hvala na informaciji! sad moram malo pogledati postoji li štogod za tablet.

HVALA!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.