Jump to content

Zimske gume...izbor?


yutasknight

Recommended Posts

nebum filozofirao puno, UG9 i tak mi preporučuje kolega iz Vulkala..

nemam neku strašnu dimenziju pa je cijena okej, 195/65-15 na čeličnim felgama.

Link to comment
Share on other sites

U kojem smislu se mjenja zakon ? 

ma ono da od 15.11 treba imat zimske gume, ili ljetne s 4mm mesa i lance...al na 18 lance gurat u gepek...nema smisla :) 

Mislio sa na to od 15.11 do 15.4 za zimske uvijete.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam BFGoodrich gForce Winter, odlicne gume. Dok su bile nove nema kam nisam iso s njima, sad su vec na 5-6mm mesa, nejdu vise tak dobro po snjegu al posluzit ce jos ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Za clia imam Save, imaju mozda 15000km i 3 godine za grad budu ok.

Za Focusa planiram kupiti UG9 imam save iz 2009 (dobio uz auto) na celicnim felgama, pa ako treba jeftino prodan 195/65-R15. I naravno volio bih znati koje su cijene gdje za UG9 da ne moram traziti.

Link to comment
Share on other sites

ma ono da od 15.11 treba imat zimske gume, ili ljetne s 4mm mesa i lance...al na 18 lance gurat u gepek...nema smisla :) 

Mislio sa na to od 15.11 do 15.4 za zimske uvijete.

tu s enije nista mijenjalo :) zakon pogotovo 

Link to comment
Share on other sites

Ja uzimam ug9 definitivno jer guma mi se pokazala preodlicna, a jedtinija je od drugih. No postoje dvije verzije gume. Ja obavezno uzimam onu sa crtom po sredini. 

Link to comment
Share on other sites

Ja uzimam ug9 definitivno jer guma mi se pokazala preodlicna, a jedtinija je od drugih. No postoje dvije verzije gume. Ja obavezno uzimam onu sa crtom po sredini. 

kako znaš koja je koja....prije nego ju vidiš

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pojašnjenju....baš me zanima šta će u Vulkalu reći po ovom pitanju.

Taman gledam zimske gume i imam jedno 5 kandidata ali nekako GY mi se čini najbolja za ovo što meni treba....niska temp, kiša, suho i rijetki izleti na snjeg (više očišćena posoljena cesta)

1. Goodyear ultragrip 9

2. Continental contiwintercontact TS 860

3. Dunlop Wintersport 5

4. Bridgestone Blizzak LM001

5. Sava Eskimo HP2 (više radi cijene)

Link to comment
Share on other sites

Imam UG8P i TS850 i obje gume su vrhunske. Čak bih rekao da je TS850 bolja guma.

Uglavnom, ne možeš fulati sa bilokojom.

Link to comment
Share on other sites

Imam UG8P i TS850 i obje gume su vrhunske. Čak bih rekao da je TS850 bolja guma.

Uglavnom, ne možeš fulati sa bilokojom.

Bolja po snijegu. Kiša mislim da ipak ug9

Link to comment
Share on other sites

Bolja po snijegu. Kiša mislim da ipak ug9

To su toliko male nijanse da objektivno - ne znam.

Imam ih u dvije različite dimenzije. UG8P na Cliu i TS850 na Doblóu tako da nije ni isti auto ni stil vožnje.

Link to comment
Share on other sites

 

To su toliko male nijanse da objektivno - ne znam.

Imam ih u dvije različite dimenzije. UG8P na Cliu i TS850 na Doblóu tako da nije ni isti auto ni stil vožnje.

Točno. Obje su odlicne gume iako je cijena na strani ug9 i čini mi se da je mekša bočnica na ug9

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za ovu zimu uzeo Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 ....živo me zanima kakva je guma. Po ADAC ovogodišnjem testu ima jako dobre rezultate.

Link to comment
Share on other sites

kupio Goodyear ultragrip 9, na prošlom auto imao ug8 i bile su ok, prije njih michelin alpin a3, nekako mi se čini da su bile lošije od ug8, gledam testove sava ima iste ocijene kao i michelin alpin a5

Link to comment
Share on other sites

Sjajno, kad sam kupio WinterHawk prije 3 godine bile su u top 4 gume, sad su već nepreporučljive :D u 185/65/15, a treće u 245/45/17 dimenziji...

Link to comment
Share on other sites

Kupljene Conti WT 195/65/15, ts850 na akciji...bumo vidli

Koliko para i gdje ? I meni bi trebala ta dimezija pa se pomalo raspitujem. Thnx

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.