Jump to content

promjena žarulja


marek45

Recommended Posts

Molim pomoć. Kako se mijenja h7 žarulja kod mog scenica? Na youtube-u sam gledao da se samo krene, al me strah da nešto ne strgam. Na forumima stranim čitam da treba maknuti poklopac od osigurača i poklopac akumulatora, al meni pokolopac akumulatora ne smeta nego eventualno od osigurača, ali i dalje je tako skučeno da je to čudo jedno.

Gore nego u mog citroena. :=)

Ili moram vaditi kompletni far van kao kod megana III?

Također me zanima kako se skine zadnji far? Samo odvrnem ona dva šarafa ispod gepeka ili još treba skidati nešto?

Slike su u prilogu.

prednji_far.jpg

zadnji_far.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Možeš izvadit žarulju bez problema, ja sam minja sebi prednje, samo zaokreni e sad ja mislim da je obrnuto od kazaljke na satu. Imaš 3 rupe na faru u koju uđe taj plastićni čep. Samo zaokreneš ne možeš ništa potrgat. Malo je zeznuto ali ako sam ja s 2 metra visine i velikom rukom uspia, onda svak može. Meni pomaže kad radim s dvi ruke pa okrećem s dva prsta. Za stražnji far neznam jer mi sve svitli.

Za nefalit ja iman i plin pa iman još više pizdarija naprid :D ...

Link to comment
Share on other sites

netrebaš ništa skidat. malo ćeš ostrugat šaku ali se može, samo treba malo strpljenja i prakse. kod lijevog fara zavuci lijevu ruku a glavu nasloni između aku i kutije osigurača i vidiš sva tri čepa i žarulje. kod mene se okrene 1/4 kruga u desno(u smjeru kazaljke na satu) i izvadiš žarulju van i ima dovoljno kabela za sve izvući iznad i promjeniti. kod desnog fara možeš skinuti bijelu plastičnu cijev od tekućine za brisače(izvučeš prema gore da ispadne iz posude), zavučeš desnu ruku a glavu nasloni kod posude za rashladnu tekućinu i isti postupak kao i lijevo.

zadnje štoplampe 2 ili 3 torxa 25 i lagano povuci prema gore da ispadne iz kućišta. ako ti bude trebalo sutra mogu pogledat i poslikat

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Skida se tako kako ste rekli, no ja sam na kraju morao ići električaru jer sam kod promjene žarulje potrgao komad žice spojene na akumulator. Neka žica spojena na minus mi je sva zahrđala, a ja sam skidao poklopac od osiugurača misleći da ću imati bolji proistup. I ode žica (sva je koridirala). Ne znam zašto ne postoji poklopac za akumulator!

Uglavnom 50kn je promjena žarulje s njegovom žaruljom. Drugi puta budem se poigral.

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

Kakva je to zica na minusu? Nesto naknadno ugradivano? Original instalacija rijetko propadne od hrdje

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo ova žica koju držim. Mene isto zanima čemu služi. U bužiru su bile 3 žice i to je sve skupa spojeno na ovaj crni omotani dio iza plastike. (na slici skroz gore). Auto ima kuku. :nezna:

IMG_20160717_123014.jpg

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

tu je sve korodirano i hrđavo i prljavo. to trebaš malo srediti, počistiti, podmazati, bokte instalacija izgleda ko da je auto star 30 godina. i još boravio u šumi.

Link to comment
Share on other sites

Evo ova žica koju držim. Mene isto zanima čemu služi. U bužiru su bile 3 žice i to je sve skupa spojeno na ovaj crni omotani dio iza plastike. (na slici skroz gore). Auto ima kuku. :nezna:

IMG_20160717_123014.jpg

Dobro si i prošao, mogao si shebati cijelu elektroniku .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.