Jump to content

Svijetla kočenja ne rade


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Evo nabavio sam si clia 2 1.2 2003 godiste. Na autu sve radi i zadovoljan sam, jedino me muce kociona svijetla. Trece stop svijetlo ne radi, cini mi se da je korodirao spoj pa racunam uzet rabljenu lampu i spoj pa bi trebalo radit. Osim treceg, ne radi mi desno stop svijetlo. Isprobao sam sa lijevim onim plasticnim utorom za zarulje i sve radi ok, znaci zice auta su u redu. Malo sam se zezao i na kraju kada sam u taj desni plasticni utor za lampe stavio lampicu iz lijevog sad on radi. Je li mozda do zarulja, jer ja sam stavio bio neku genericnu iz konzuma (12v 21 5 ak se ne varam) a nekako se cini vecom od ove koju sam imao i oni pinovi su drugacije visine sa strane. Koje zarulje tu idu za stop svijetlo? Jer iako na ovoj iz konzuma isto pise kao i na ovoj koja je bila unutra, nekako kao da ne sjeda i onda mi radi stop svijetlo non stop

 

Hvala :)

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Usporedi staru funkcionalnu žarulju sa novom. Provjeri pinove na grlu odgovaraju li. Ne sjećam se točno, ali mislim da ne trebaju biti potpuno suprotni i na istoj visini.

Link to comment
Share on other sites

Uzet ću staru žaruljicu pa ću probati istu takvu pronaći, makar trebala bi i ova nova raditi jer su obje 12V P21/5W, to me zbunjuje :/

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče trećeg svjetla, to je boljka na Cliu. Unutar same lampe korodira spoj između konektora i štampane pločice. Nova je skupa a lijek je otvoriti staru polako skalpelom, prelemiti taj spoj i zalijati vručim ljepilom natrag i nema problema za vjeke vjekova amen.

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče trećeg svjetla, to je boljka na Cliu. Unutar same lampe korodira spoj između konektora i štampane pločice. Nova je skupa a lijek je otvoriti staru polako skalpelom, prelemiti taj spoj i zalijati vručim ljepilom natrag i nema problema za vjeke vjekova amen.

 

Ma narucio sam vec, 300kn. Omotat cu spoj izolirkom i stavit silikona preko pa ce drzat valjda. Da ne otvaram novu temu, LEDice u unutrasnjosti, kod klime. Kako doci do njih? Gledo sam i imaju dva sarafa ispod radia kojeg ne mogu izvaditi. Zavrnuti su oni dijelovi lima od kucista radija kako se nebi mogao izvaditi, sa cime to da nazad vratim da moze radio izaci? Poludio sam danas, sat vremena sam se zezao :/

 

EDIT: Oba stop svijetla rade, pouka price, ne kupuj rezervne lampice u konzumu 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Limice izvuci tankim odvijacem. Kasnije ih poravnaj kombinirkama da ih mozes opet lijepo saviti da radio ne klapara.

Link to comment
Share on other sites

Limice izvuci tankim odvijacem. Kasnije ih poravnaj kombinirkama da ih mozes opet lijepo saviti da radio ne klapara.

probao sam tako ali i one sa strane su savinute, a tamo bas nemam prostora za manevar. Probati cu ovaj vikend to opet, ovako preko tjedna nemam toliko vremena ni zivaca. Ima ih jedno 6 za izravnati :/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da ne otvaram novu temu staviti ću ovdje..

Prije 10-ak dana primijetio sam da se zna upaliti indikator stražnje maglenke kod kočenja, poznati problem kod Clia sa masom na zadnjim lampama.

Skinuo oba fara, masu u gepeku, izvadio sve žaruljice i našpricao sve kontakte i konektore sa Sonax kontakt sprejem. Svi kontakti su vizualno bili ok ali sam primijetio da se na obje žaruljice stop svjetla staklo okreće poprilično oko grla i nije fiksno.

Vratim sve natrag i drugi dan skužim ovo, znači ako su svjetla ugašena i stisnem papučicu kočnice smanji se osvjetljenje displaya te upali svijetlo brzinomjera.

Ništa, opet raskopam, našpricam konektore, isprobavam malo i skužim da se problem NE javlja kada je odspojen zadnji desni far. Rastavljam ga da pogledam, skidam žaruljicu po žaruljicu i sve vraćam natrag, malo još dignem limiće na konektoru i spajam natrag, dajem kontakt, stišćem kočnicu i tabla radi ok..
 
Odem doma na ručak i nakon pola sata krenem prema Klari, nakon 3 minute vožnje dolazim do grbavog pružnog prijelaza i u tom trenutku čujem klik, potpuno mi se ugasi tabla, stanem sa strane izlazim da vidim svijetla i vidim da sva rade osim zadnjeg desnog fara.

Došao doma, pregledam osigurače u kabini i vidim da su krepali onaj od desne lampe i osigurač stop. Otišao do Tokića, kupio 8 novih Osram žaruljica te sve promijenio sa osiguračima i za sada radi..

Da li je moguće da je žaruljica stop svjetla napravi takav kratki spoj te sprži dva osigurača ali ista ne pregori? Nisam još bio kod električara pošto sam bolestan tako da nisam niti vozio auto od kada se to dogodilo..

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da je žaruljica stop svjetla napravi takav kratki spoj te sprži dva osigurača ali ista ne pregori? Nisam još bio kod električara pošto sam bolestan tako da nisam niti vozio auto od kada se to dogodilo..

Da,moguće je.

Link to comment
Share on other sites

na obje žaruljice stop svjetla staklo okreće poprilično oko grla i nije fiksno.

 

to su neispravne žarulje.. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.