Jump to content

Preciznost putnog kompa


pere

Recommended Posts

Zanima me kolko su vam precizni putni kompovi? Konkretno, na 1.9 dci. Moj je super precizan, apsolutno uvijek i bez iznimke... al dok oduzmem 10 tak % LOL... znaci po kopmpu sam uvijek od 5,5 do 6,1, a dok tankam racunica veli uvijek oko pola litre manje. Naravno, natocene litre, prijedjeni kilometri plus malo malo dijeljenja je uvijek konkretnije i preciznije nek BC. Testiram to vjec mjesecima i rezultat je uvijek isti. 

Jel se to moze kalibrirat?

Tnx

Link to comment
Share on other sites

mislim da ima veze i s vanjskom temperaturom, ljeti više isparava gorivo, širi se, nije to baš lako da bude 100% točno

Link to comment
Share on other sites

meni putni kompijuter pokazuje točno 10% manje... i prosječnu potrošnju i potrošeno gorivo

znači, natočim ga punog, resetiram sve, vozim se, natočim ponovno punog... na računu stoji da sam utočio 55 litara, a na putnom kompijuteru stoji 50 litara

isto tako je i prosječna potrošnja 10% veća u stvarnosti od one koja piše na kompu

Link to comment
Share on other sites

Glupo pitanje, jel inate serisku velicinu guma? Dakle ne ono unutar 5 ili 10%. Nego ono sto je proizvodjac prepisao?

Link to comment
Share on other sites

Moj je BC točan 100% u svemu, ali mi kazaljka brzinomjera pokazuje uvijek 10% više. Ne znam jesu li povezana ta dva sustava.

Link to comment
Share on other sites

U focusu kada uoalim test mode i prebacim na brzinu pise mi uvihek 10% manje nego sto kazaljka pokazuje. Mislim da to tamo mora biti. Auto ubiti zna jako tocno koliko se vozim ali kazaljku tjera tocno 10% naprijed. Recimo pise 45 a kazaljka na 50 ili pise 90 kazaljka na 100... U svim autima je tako.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su dimenzije guma onak kak je propisano, dakle to, kao potencijalan uzrok, odbacujem. Brzinomjer od pocetka do kraja laze ravnih 3.5 kmh... Dakle tocan je, al pomaknut za 3.5 napred (il je to do tih 3% tolerancije vezano za promjer kotaca).

Nije mi to sve skup problem jer sam se naucil na tih 10% vise, al eto, cist me zanima.

Link to comment
Share on other sites

Brzinomjer od pocetka do kraja laze ravnih 3.5 kmh... Dakle tocan je, al pomaknut za 3.5 napred

Zapravo - precizan je, ali nije točan. Sorry, profesionalna deformacija :D

Link to comment
Share on other sites

meni propisane dimenzije guma

zimske 195-65-15, ljetne 225-45-17

i na jednima i na drugima laže 10%... a nije do kilometraže jer mi laže i onaj dio koliko sam goriva potrošio... e sad, možda na našim pumpama pokazuje 10% više goriva a auto pokazuje točno?

Link to comment
Share on other sites

U focusu kada uoalim test mode i prebacim na brzinu pise mi uvihek 10% manje nego sto kazaljka pokazuje. Mislim da to tamo mora biti. Auto ubiti zna jako tocno koliko se vozim ali kazaljku tjera tocno 10% naprijed. Recimo pise 45 a kazaljka na 50 ili pise 90 kazaljka na 100... U svim autima je tako.

Meni brzinomjer pokazuje identičnu brzinu kao i na GPS-u. Ne znam je li moguće, al eto tako ispada lol. Možda sam samo umislio, testirat ću opet.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su dimenzije guma onak kak je propisano, dakle to, kao potencijalan uzrok, odbacujem. Brzinomjer od pocetka do kraja laze ravnih 3.5 kmh... Dakle tocan je, al pomaknut za 3.5 napred (il je to do tih 3% tolerancije vezano za promjer kotaca).

Nije mi to sve skup problem jer sam se naucil na tih 10% vise, al eto, cist me zanima.

Smije pokazivati par postotaka više, ali ne smije pokazivati manje. Postoji neko pravilo, zakon, ovo-ono.... pa se proizvođači toga drže.

Link to comment
Share on other sites

Smije pokazivati par postotaka više, ali ne smije pokazivati manje. Postoji neko pravilo, zakon, ovo-ono.... pa se proizvođači toga drže.

Na 197 pokazivao 0,5-0,8L više od stvarne potrošnje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dakle moj copy paste 

+1:wavey:

1.5 dci 110 energy, znači stvarna potrošnja 10% veća od iste po BC

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

heh tek sad vidim da sam se zaebo... meni je u stvarnosti manja! dakle putni komp veli 6,1, a racunica veli 5,5 :D

Link to comment
Share on other sites

heh tek sad vidim da sam se zaebo... meni je u stvarnosti manja! dakle putni komp veli 6,1, a racunica veli 5,5 [emoji3]

Kod mene ista situacija ;)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni comp pokazuje prilicno tocno s povremenim odstupanjem +-0,1 dcl.

Tako je od 1. dana a statistiku vodim vrlo uredno.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da to na kraju ovisi o kolicini promjena stila voznje, tj. ak se svako malo izmjenjuju grad i otvorena sigurno ce putni komp vise odstupati nek dok se recimo odveze cijeli tank po autoputu na tempomatu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.