Jump to content

Klima - kompresor


chevap

Recommended Posts

I tako otišao ja u Sarajevo na čevape, burek/pite i puno ljepe spize. Klima je do tamo radila odlično ,na povratku druga priča. Ulazim u auto , palim i onda upalim klimu ono izgasi se auto ???? Napravim opet upalim auto , pričekam malo, upalim klimu auto se zaguši(ka da neko drži remen) i ugasi. E sad već s**nje, odlučim u vožni nakratko upalit da vidim šta se dešava. Upalim auto
utromi ajme brže bolje ugasim klimu i tako do Splita na lipih 37 stupnjva :D .... Meho kaže triba minjat kompresor . Zanima me jeli ima ko sličnih iskustava. Klima je hladila super evo već godinu dana(kupio auto prošle godine Scenic 2008 benzinac 1.6.)

Za ponudu iman 3 kompresora : Delphy, Harrsion i Hela. Koji od njih je dobar ili moželi se reparirat ovaj moj.

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam dozna i za Starline , im li ko iskustva s njima??? 3 godine je kod njih garancija za kompresor, na ostalima samo 1 godinu.

Link to comment
Share on other sites

možda da pitaš ove šta pune i održavaju klime, ako imaju iskustva

Link to comment
Share on other sites

Zna li netko nekoga u Splitu da je dobar da baci oko?

Edited by chevap
Link to comment
Share on other sites

Frigo Pivčević na Pazdigradu, ne traži dalje.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amo sad iskustva ako netko ima s markama kompresora:

  1. Delphy - 2800kn (1.godina garancije)
  2. Harrison - 2800kn (1.godina garancije)
  3. Hela - 1800kn (1.godina garancije)
  4. Starline - 1380kn (3.godina garancije)

Neznam jeli se isplati davat pare za ove skuplje. Klimu koristim 3 miseca u godini i to je to . Koliko sam sad shvatia bitno je održavanje klime tj svako 2 godine sve izvuć plin stavit novi i prominit dehidrator. Nije veliki trošak ali te spasi od troška kompresora. Svakog mehaničara kojeg sam pita je reka dokle ti radi radi kad prestane novi kopresor. Šta me nervira jer bi onda tribala bit ista priča za motor. Tvornica ti ulila dok radi radi, kad prestane kupi drugo auto. Mislim stvarno. Al eto zanima me vaše mišljenje za kompresor.

Edited by chevap
Link to comment
Share on other sites

Uzmeš najjeftiniji jer ima najveću garanciju... Samo uvijet je sigurno da ga ugradiš kod ovlaštenog servisera/zastupnika da ti vrijedi garancija jer u slučaju nečega će ti gledat svaku sitnicu...

Poslano sa mog V3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

klimu je dobro koristiti i zimi radi sušenja stakala, a svakako ju paliti bar jednom mjesečno po 5,6 min. Produžit ćeš vijek kompresoru

Link to comment
Share on other sites

klimu je dobro koristiti i zimi radi sušenja stakala, a svakako ju paliti bar jednom mjesečno po 5,6 min. Produžit ćeš vijek kompresoru

Dobro to da , kad mi se zamagle upalim da se odmagle.

Link to comment
Share on other sites

dobro si prošao da ti nije puknuo remen. znam nekoliko slučajeva gdje je blokirao kompresor i puknuo bi remen u vožnji.

delphi je provjeren i često prva ugradnja(i u mom scenicu). vidi dobro što pokriva garancija jer prijatelju nissens kompresor blokirao nakon 11 mj i puknuo remen na škodi i jedan veći prodavač u RH nije priznao garanciju jer nije ugrađen u nekom servisu nego kod frenda u garaži, iako ga prodavač na to nije upozorio nego je rekao da 1 god garancije pokriva sve

Link to comment
Share on other sites

moraš pročitati na uputama i garanciji KOJI su to servisi. lako se može dogoditi da je servis u Zagrebu, a ti si u Splitu

Link to comment
Share on other sites

Da ne reklamiram dućan je iz Osjeka i rade sa Starline dijelovima. Rekli su mi da garancija vridi di god ugradia samo da kad se ugradi kompresor sve dobro cijeli sustav vakumira itd itd... Da dosad nisu imali nikakvih reklamacija.

Ali svejedno ic cu u ponedjeljak kod na dijagnostiku , možda je neka pizdarija.

Edited by chevap
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Da ne reklamiram dućan je iz Osjeka i rade sa Starline dijelovima. Rekli su mi da garancija vridi di god ugradia samo da kad se ugradi kompresor sve dobro cijeli sustav vakumira itd itd... Da dosad nisu imali nikakvih reklamacija.

 

izgleda da i moj kompresor unatoc kaj se pazi i mijenja ulje redovito odlazi u vjecna lovista...

kaj si ti kolega na kraju napravio? ostali, dal da kupim novi najjeftiniji ili da dam reparirat ovaj na autu ako se da?

Link to comment
Share on other sites

izgleda da i moj kompresor unatoc kaj se pazi i mijenja ulje redovito odlazi u vjecna lovista...

kaj si ti kolega na kraju napravio? ostali, dal da kupim novi najjeftiniji ili da dam reparirat ovaj na autu ako se da?

U to sam bia riješia dosta jeftino s tim da je delphi u pitanju.  Uzea sam u ***** i platia 1787 kn i uz to prominia dehidrator cca do 200 kuna priko ***** . Neznam ako mogu pisat ode , nek mi admini jave tako da ostali mogu znat.

Link to comment
Share on other sites

U to sam bia riješia dosta jeftino s tim da je delphi u pitanju.  Uzea sam u ***** i platia 1787 kn i uz to prominia dehidrator cca do 200 kuna priko ***** . Neznam ako mogu pisat ode , nek mi admini jave tako da ostali mogu znat.

oki znači :

  • intercars - tu sam dobia rabata priko mehe - delphi kompresor  biač
  • dehidrator priko siluxa, iako oni imaju tonu stvari koje su jako kvalitetne i TAPETE :)
Edited by chevap
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.