Jump to content

Maglenke ne rade


kazukiHrc

Recommended Posts

Pozz dobri ljudi... 
u potrazi za savjetom i pomoći naravno da se prvo ovdje pita ;).

dakle, sad prije koji tjedan pregorile žarulje na maglenkama na mom Scenicu ph 2 obje. Stavim nove i ništa, ne rade, čak se niti lampica na kontrolnoj ne pali... osigurači svi čitavi i na mjestu, ne mogu skužit di je problem, netko mi je spomenuo da bi mogao bit relej u pitanju. E sad, zna li itko gdje se taj relej nalazi i možda koliko košta? To ne bi trebala bit neka velika filozofija za promijenit ako je on u pitanju zar ne? 

Obzirom da me noćni vid ne služi baš ko prije, moram priznat da mi fale te maglenke i volio bih ih dobit natrag, a da me ne košta ko suho zlato.... :)

Link to comment
Share on other sites

releji su ti uz akumulator.

inace maglenke ti smanjuju vid u daljinu i samo ti otezavaju ocima.. 

Link to comment
Share on other sites

tnx, baš ću pogledat...:yeah:

... inače mi vid u daljinu i nije problem neg ovo što je ispred i oko auta al manje bitno to sad... ;)

Link to comment
Share on other sites

oke, hvala svima na angažmanu, a ja i dalje pitam zna li tko koliko taj dio košta?

pogledao sam bajdvej pokraj akumulatora po onim plastičnim poklopcem i ima tam svašta... jel ima di možda kakav pdf za skinut ili možda netko može reć kako prepoznati koji je relej od čega i uostalom kak se to testira na kvar prije nego kupim novi dio?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

relej je 18-20kn cca

testira se na nacin da se dovede plus i munus na relej (na zvojnicu) i provjeris da li provodi kada ima napona na njoj. takodjer uglavnom se cuje ili ne cuje "kliktanje"

Link to comment
Share on other sites

relej je 18-20kn cca

testira se na nacin da se dovede plus i munus na relej (na zvojnicu) i provjeris da li provodi kada ima napona na njoj. takodjer uglavnom se cuje ili ne cuje "kliktanje"

zahvaljujem mladi gospodine ;) :yeah:

Link to comment
Share on other sites

a n apoklupcu od tih releja bi trebalo biti koji je od cega

Link to comment
Share on other sites

super... to sam si i mislio al sam samo ovlaš nabrzinu bacio oko kaj tu ima... a i kad ga počistim malo mislim da će shema se vidjet. sad samo držim fige da je ovaj jeftilen od kvara u pitanju...

Link to comment
Share on other sites

nema tu sta skupo da bude samo treba naci sta je :)

Link to comment
Share on other sites

Zapisi flomasterom na njih 1,2,3.. I onda  zamjeni mjesta 1i2 pa vidi dal ce maglenke proraditi a nece recimo auto upaliti, imas par kombinacija i ne uzima vremena a mozda i otkrijes sta..

Link to comment
Share on other sites

S gornje strane osigurača ti strši kao sitni komad metala. To je zato da možeš na osiguraču testirati napon dok je on upiknut. Tamo pikneš digitalni multimetar.

Kad upališ maglenku na osiguraču moraš imati 12V kad je auto ugašen odnosno 13.5-14.4V kad je auto upaljen.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.