Jump to content

Ne radi klima grandtour 2006 g


mamba

Recommended Posts

Evo mene opet s mojim meganom?,pa dal na tom autu ima išta da radi kako spada?,evo sad mi klima ne radi.Koliko kuzim kompresor se ne pali uopće,klima je proljetos napunjena,u čemu je sad problem.

Vidim da se tu spominju neki preostati,releji,konektori,ne znam od kud da počnem,ne mogu ništa skužit iz prijašnjih tema?

Link to comment
Share on other sites

postoji i osigurač kompresora klime. meni nije krepao ali isto mi se nije palila klima pa sam otvorio kutiju sa osiguračima i pročistio kontakte, pošpricao sa wd-om i posebno taj osigurač klime prodrmao i sad normalno pali.. postoji i njen relej.. malo googlaj..

https://www.google.hr/search?q=megane+2+aircondition+fuse&oq=megane+2+aircondition+fuse&aqs=chrome..69i57j0l4.20179j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=megane+2+air+conditioner+fuse

 

Link to comment
Share on other sites

Ma dosta mi je više i googlanja i svega,što više trazim po netu manje znam,svakavih cuda ljudi pišu,dal zna netko gdje se nalazi ta kutija s osiguračima,to sam prvo i mislio provjerit.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ljudi pomagajte,gdje se nalazi otprilike taj presostat,gledam slike na netu al ne mogu odgonetnuti gdje je to?

Link to comment
Share on other sites

a pola ljudi je još na godišnjem. ali preostat ti je pored filtera kabine lijevo a kutije sa osiguračima pa imaš ispod volana, u motornom prostoru pored akumulatora i tak, ovisi o modelu..

Link to comment
Share on other sites

Ok,hvala ekipa,probat cu prvo pogledat osigurač,a onda spojit te žice direktno da vidim dal radi kompresor uopce

Link to comment
Share on other sites

A vidio sam da se valjda skine taj presostat i direktno spoji pa da vidim jel do njega il nešto drugo,ispravite me ako grijesim?

Link to comment
Share on other sites

A vidio sam da se valjda skine taj presostat i direktno spoji pa da vidim jel do njega il nešto drugo,ispravite me ako grijesim?

Nemoj skidati presostat,samo nakratko prespoji žice u konektoru da daš uvjet kompresoru.Ako kompresor proradi tada ili nemaš dovoljno tlaka u sistemu ili je presostat neispravan te trebaš svakako stručnu pomoć.Još mogu biti u prekidu žice od konektora presostata prema sustavu što bi isto trebalo ispitati instrumentom.

Link to comment
Share on other sites

Ok.pokusat cu onda tako,a nebi trebalo falit plina al ako ovo sa strujom ne bude onda cu otic na stroj za vakumiranje i punjenje,hvala na pomoći dečki?

Link to comment
Share on other sites

Evo klima rijesena,uglavnom napunjen plin?,nije bilo plina?.

Znači desilo se to da kad sam zadnji put bio kod tog mehaničara i mijenjao neku mandžetu rekao sam mu da mi pregleda i napuni klimu,ali on je kako sam sad tek skuzio samo odradio test nepropusnosti i vakumirao sistem a nije napunio plin jer je to sve trajalo možda 10min,a ovaj put je to sve trajalo pola sata,ja isto ne mogu biti siguran da nije napunio plin prošli put al vjerovatno nije,on kaze da ako slučajno opet ne bude klima radila za neko vrijeme da onda pušta kiler klime al opet mi to nema logike kad je test pokazao da ne pušta nigdje?,uglavom sad sve radi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.