Jump to content

Laguna 2, trese volan


olympya

Recommended Posts

Bok ekipa, pitanje je dosta univerzalno ali da ipak pitam. Stavio sam nove gume dunlop sportmax prije 3 mjeseca i konačno mi se ja auto vozio kako treba jer nikad na njoj nisam imao nove gume nego uvije neki shit, imam  i nove zimske sava eskimo ali mislim da ih ovu zimu necu ni staviti koliko su lose.. uglavnom, na ovim dunlop gumama sve je bilo ok prvih 5000km onda je volan poceo tresti od 70kmh do 150kmh cca..

Otisao sam opet na balansiranje neki dan kod drugog vulkanizera, inace poznatok i dobrog. Međutim nista se nije promjenilo. Lud sam, u cemu bi mogao biti problem ako nije u gumama?? ?

Link to comment
Share on other sites

Meni je treslo od 130-150. Dva mehanicara pregledala i zaključili da su diskovi. Promjenio prednje zajedno sa pločicama i isto. Onda promjenio zadnje u kompletu i opet isto. Ostao bez 3400kn. Odem u Bat u Slunjskoj i veli lik lijeva spona letve volana. Promjenim lijevu i desnu skupa sa krajnicima i rijesio problem. Ona dva isto su kontrolirali ovjes pa su vidjeli kitu.

Krenuo bi od ovjesa.

Link to comment
Share on other sites

Meni je poluosiosovina lupala u zavojima. Ružno i neugodno. Volan nije tresao. Izgleda da je opet počela....

Edited by tigo95
Link to comment
Share on other sites

Od ovjesa je na oko sve cijelo, prije ponovnog balansiranja promjenjena je manžeta, stavljena original koja je preko 200 kn a ne univerzalna. Mogu jedino dat mehaničaru pa da pažljivo opet provjeri sponu i krajnike pa da vidimo. Jer ovo je depresija da dam za gume 2500kn a to trese brate mili. Kada kočim isto trese malo ali to je radi diskova jer su neki shit gore od kad sam kupio auto. Ali diskovi opet mi se cini da nemaju veze sa voznjom kada ne kočis a trese

Link to comment
Share on other sites

Ako su gume sa premekanom bočnicom onda postanu jajaste. Gume počnu trest na oko 120km/h.

Recimo teži auto i Sava Eskimo 3 sa T indexom brzine....moje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

A gle gume su znaci Dunlop st sportmaxx u dimenziji 205/55r16

Prešao 8000 km, normalne vožnje. 

Gume su skoro mrtve, vulkanizer je rekao da to jos nije vidio da se to tako brzo potrosi. Laguna kao preteska za njih, brzo se griju i brzo trose. Ja stim gumana mogu jos koju tisućucu, a ne 40000 ko sto sam ocekivao. Ali opet da su se izobličile i da tresu.. Neznam..

Link to comment
Share on other sites

To su sportske gume, to nije za taj auto. Tak je isto kolega s posla kupio Michelin Pilot i stavio na Avensis Verso i onda se cudio kako su mu celave za godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

Pa šta onda staviti na Lagunu i 2 a i 3 pošto je ona još teža? Zar ništa ne znači onaj indeks dozvoljenog opterećanja?

Link to comment
Share on other sites

Znači kak ne, ali gledaj i index brzine...i gume koje imaju jaču bočnicu...pitaj vukliće oni znaju.
Nrp. Nokian....
Laguna 2 nema šanse da je teža od Avensisa Verso (to je skoro kao Espace).
Btw, gledaj touring gume, ne sportske...

Link to comment
Share on other sites

Pre nekih 4000 km sam stavio Fulda SportControl na L3. Videćemo koliko će da traju. Još je prerano da menjam i osovine a i kontrolišem potrošnju.

Link to comment
Share on other sites

Treba gledat onaj tadewear broj na gumi koji je neki relativni indikator potrosnje gume. Ako ja na ovima imam tradewear 220, a gume koje mi je on preporucio da uzmem drugi put goodyear efficientGrip koje imaju tradewear 340 i koje po tome trebaju trajati dosta duze. Takav problem imaju alfe 156 i 159 i jos neki auti na koje bi trebalo stavljat premium brendove guma. Conti, pirelli i tako to..

Link to comment
Share on other sites

A gle gume su znaci Dunlop st sportmaxx u dimenziji 205/55r16

Prešao 8000 km, normalne vožnje. 

Gume su skoro mrtve, vulkanizer je rekao da to jos nije vidio da se to tako brzo potrosi. Laguna kao preteska za njih, brzo se griju i brzo trose. Ja stim gumana mogu jos koju tisućucu, a ne 40000 ko sto sam ocekivao. Ali opet da su se izobličile i da tresu.. Neznam..

da ti to slabo ne pumpaš?

Evo isao slikati blueresponse u dvoristu. Ima i. Oko 42000km, pumpam ih uvijek 0,2 više od propisanog. Uskoro cu po prvi put promijeniti im mjesta.

Prednje

0f72615715c5af90b56253cd149d5491.jpg

Zadnje

8e1d86f25cbc30baaad7176d6b4b9368.jpg

Link to comment
Share on other sites

montirane 23.12.2014. godine, tada sam imao 331500 km, sada 374000 km. Malo više napumpane gume traju skoro duplo dulje. Naravno ne pretjerivati

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Olimpia.....Tebi očito nešto grdno nevalja s prednjim ovjesom.

Imam isti auto ko i ti kupljenn u 12/2009

Prvi set ljetnih sam kupio 06/2010 Bridgestone performance ER300

Drugi set sam kupio 04/2014 Goodyear Efficinetgrip Performance

Imam i jedan set zimskih (protektirane) koje sam kupio 01/2011

Sad planiram pred zimu uzeti nove zimske gume.

Godišnje radim cca 20000 i od toga 12000 na ljetnim, a 8000 na zimskim (vrijednosti su otprilike ali tu je to negdje)

Znači da su mi prve ljetne gume odradile 4 godine i odvozile 48000 km

Druge ljetne do sad su odradile 3 godine i cca 36000 km i voziti ću ih sigurno još jednu litnju sezonu

Zimske su mi odradile 4,5 godine i cca 36000 km.

 

Negdje nešto grdno nevalja sa tvojim ovjesom kad tako poždere gume.

Laguna nijje lagana ali brate nije ni teškaš da su gume toliko opterećene.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.