Jump to content

Laguna II - radio antena


petak

Recommended Posts

Dobar dan društvo!

Imam jedno pitanjce za iskusne momke.


Radi se o dijelovima koji su mi potrebni za "složit" antenu za radio kakva je u laguni II karavan.

Stvar je u tome da u mom vremešnom R4 imam antenu koja je zašarafljena unutar kabine između sjenila.

Antena prima signal. Kad auto stoji onda je super, kad se krećem otvorenim prostorom onda je uredu, ali recimo ako stavim da radio "sam" nađe neku stanicu onda ju ne nalazi nego samo vrti frekvencije. Čim zađem za neko brdašce signal se gubi i ja slušam sam krčanje.

Kako zadnjih par dana vozim istom tom cestom u laguni skužio sam da ona ne gubi signal i da radio radi super na svim lokacijama duž te ceste.

Razmiljam o tome da antenu iz lagune II karavan "ugradim" u R4.

Malo sam njuškao po ebayu i našao neke dijelove od antene za lagunu, ali neznam da li je to sve što mi je potrebno za dobiti dobar signal.

 

Zato trebam pomoć iskusni koji su možda raskapali (ili znaju) koji su mi sve dijelovi potrebni od antene do radija da to složim i R4.

Krenimo redom.

1 Antena

Laguna_II_antena.thumb.jpg.1a07887b06525

Da li je to stvartno antena ili samo neka pločica koja "prima" signal od neke dodatne žice

Naime na svojoj laguni nemam krovnu antenu, ali imam crte po zadnjem desno prozoru koje izgledaju kao grijač, a rekli su mi da je to ustvari antena.

2. Pojačalo i kabel

57bea88592bfd_Laguna_II_-_pojaalo_i_kabe

Ovdje se vidi pojačalo i kabel koji vodi od zadnjeg kraja lagune do sredine konzole.

Meni nije potrebno toliko kabela.

Da li mogu pojačalo spojiti direktno u radio, preko onog malog crnog kabela koji visi iz pojačala.

 

 

Ako netko ima iskustva neka ih podijeli samnom......

Glupo bi mi bilo potrošiti novce a da nedobijem nikakvo  poboljšanje prijema radio signala u R4.

 

P.S. Bušenje krova na R4 ne dolazi u obzir i to mi nemojte ni predlagati. Hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

Jesi probao sa drugim radijem? Tada si ziher da ti je antena loša, moze biti jos do spoja antenskog kabela ili kako sam kažeš do kompletne antene sa instalacijom.

Na laguni na zadnjem desnom prozoru koliko sam shvatio je antena za navigaciju

Edited by wildD
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.