Jump to content

zaključavanje problem


jooc

Recommended Posts

pozdrav , evo kod mene opet renault nakon dugo vremena, kao drugi auto, pretrazio sam forum i nisam našao konkretan odgovor za svoj problem pa molim za pomoč

radi se o clio 2001 1.4 16v, znači ne radi mi daljinsko zaključavanje, prvo sam otvorio ključ i otpao je mikroprekidač, zalemim ga , sad ključ blinka kod stiskanja ali ništa, uglavnom problem je predpostavaljam u tome što mi nutra svijetli lampica da su vrata otvorena , a nisu, i stalno gori rasvjeta interijera, znači na daljinski ne reagira a ni na tipku u vozilu za otključavanje/zaključavanje, ispitao sam one pipce na vratima i ispravni su(u kratkom spoju su kad su vrata otvorena a u prekidu kad su zatvorena), osigurači ok, prekidač na gepeku isto ok, i jos jedna stvar, kad npr otvorim i zatvorim vrata nakon par sekundi se sve zaključa samo od sebe..... help

Link to comment
Share on other sites

pozdrav , evo kod mene opet renault nakon dugo vremena, kao drugi auto, pretrazio sam forum i nisam našao konkretan odgovor za svoj problem pa molim za pomoč

radi se o clio 2001 1.4 16v, znači ne radi mi daljinsko zaključavanje, prvo sam otvorio ključ i otpao je mikroprekidač, zalemim ga , sad ključ blinka kod stiskanja ali ništa, uglavnom problem je predpostavaljam u tome što mi nutra svijetli lampica da su vrata otvorena , a nisu, i stalno gori rasvjeta interijera, znači na daljinski ne reagira a ni na tipku u vozilu za otključavanje/zaključavanje, ispitao sam one pipce na vratima i ispravni su(u kratkom spoju su kad su vrata otvorena a u prekidu kad su zatvorena), osigurači ok, prekidač na gepeku isto ok, i jos jedna stvar, kad npr otvorim i zatvorim vrata nakon par sekundi se sve zaključa samo od sebe..... help

Sa zaključavanjem, oni obično sami se zaključaju kada ga otključaš ali ne otvoriš vrata. Treba mu nekih cca 20ak sekundi, zvuči kao da se zblesirao. Probaj ga odspojit sa akumulatora, pa spojit nazad, onda drži onaj pipac za kilometražu resetirat, dok ga držiš upali ga, drži još 2-3 sekunde i pusti, Ući će u neki dijagnostički mod i vidi javlja li ti kakvu grešku... Ne kuzim se previse u aute, al obicno je neka glupost u igri pa najbolje od najlaksih stvari krenuti :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.