Jump to content

Clio 3, 1.6, lupkanje u desnom kotaču.


Sting

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

Prilikom prelaska preko neravnina ili malo grubljeg asfalta cujem taj tupi zvuk klepetanja po kotacu koji tocnije dopire iz prednjeg desnog kotaca.

Kao da ne uspije "progutat" rupu.

Misljenja, savijeti?

Hvala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

 

Prilikom prelaska preko neravnina ili malo grubljeg asfalta cujem taj tupi zvuk klepetanja po kotacu koji tocnije dopire iz prednjeg desnog kotaca.

 

Kao da ne uspije "progutat" rupu.

 

Misljenja, savijeti?

 

Hvala.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ista stvar mi se događa, isto na desnom kolu. Kod mene na većim rupama se ne čuje ništa, a na "gruboj" cesti di ima svakakvih malih rupa čuje se to klepetanje kako opisuješ. Probaj ga dignit na dizalicu i kolo drmat livo-desno i gori-doli. Kod mene ima mrvicu lufta livo-desno i sumnjam na spone i/ili krajnike letve volana. Javi kako napreduje rješavanje lupkanja.

Link to comment
Share on other sites

Može biti krajnik, HK zglob, kugle ramena, amortizer.......torziona osovina........

Torziona osovina naprijed? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

promijeni vertikalne sponice, koštaju ti obje 200kn

nemože se na njima vidjeti da imaju lufta dok ih ne odšerafiš, jer iz stabilizator napinje

 

Link to comment
Share on other sites

Bio na dizalici.

Sve je "zdravo" tako da neznam ni sam.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ležaji, odnosno kape amortizera možda

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

promijeni vertikalne sponice, koštaju ti obje 200kn

nemože se na njima vidjeti da imaju lufta dok ih ne odšerafiš, jer iz stabilizator napinje

 

imas li sliku tih sponica ?

ili netko drugi

hvala lijepa

Link to comment
Share on other sites

ili ti gumice balans štangice ..a prišerafljena ti je na vilicu..ja nedavno platil 70kn komad..

Link to comment
Share on other sites

na megane 2 sam imao takvu situaciju, lupkalo na desnoj strani, bio kod ovlaštenih i neovlaštenih, sve u redu sa ovjesom, na kraju pronašao jedan majstor ispod haube i plastike bio vijak na amortizeru gore malo popušten i odatle se čulo iritirajuće lupkanje, tek smo to skužili dok je auto bio na dizalici i dok smo odozdo snažno prema gore kotač pomicali

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.