Jump to content

opet problem


maracmarta

Recommended Posts

evo mene opet sa problemom u laguni 1.9 dci 88 kw...naime ne dimi ni nista slicno samo ne vuce do 3500 okretaja,jucer vukao ko lud od 1800 danas nista do 3500...tad onako trzne i tek tad pocne onako vuc ko lud...kaj bi moglo bit...turbina mislim da nije jer je reparirana pred 20000 km

Link to comment
Share on other sites

ventil koji upravlja turbinom. provjeri da neka ciev ne visi da nesto nije puklo od tankih vakumskih

Link to comment
Share on other sites

ujutro mi auto trzao u prvoj ali vukao,kad se ugrijao poklopim gas u cetvrtoj i pocne vuc nekih 10 sekundi i nakpn toga ko da se nesto otkacilo i odtad ne vuce do 3500

Link to comment
Share on other sites

znaci broj jedan je prikljucak vacuum pumpe, provjeri dal je gore, 

broj 2 ti je ventil

3 su ti cijevi koje upravljaju s VNT-om

4 ti je prostor di imas jos tih cijevi koje upravljaju.

motor ti na leru ima dublji zvuk pretpostavljam nego inace. 

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

da, vnt ti ne radi. sad moze biti pitanje upravljanja (to je ovo sto sam ti slikao) ili se sama turbina zaglavila. probaj gurnut iza (na hladnom motoru) i pomici rucicu vnt-a nije lako al s emora moci

Link to comment
Share on other sites

bog te maznuo bio je pritisnut na motor...moja krivnja jer ga nisam zakacio i valjda je crijevo bilo stisnuto vruce i tu zrak vukao...kolko uopce dode novi?

Link to comment
Share on other sites

Neces biti sretan sa cijenom. Nisam siguran ali mslm da je oko 1500kn??

Ono gore je slika od megana, laguna ima malo drugaciji raspored..

Link to comment
Share on other sites

Neces biti sretan sa cijenom. Nisam siguran ali mslm da je oko 1500kn??

Ono gore je slika od megana, laguna ima malo drugaciji raspored..

Znaš li gdje je PCV ventil na laguni? (ovdje na megsu se fino vidi). Ja u subotu blejao ko tele da ga nađem ali ništa...

Link to comment
Share on other sites

Nisam vise siguran?? da nije na usisnoj grani sa zadnje strane?  Ali nemozes ga faliti, prati ta 2 vakuma i na jednom kraju je sigurno :aua:

Link to comment
Share on other sites

Je li moguće da je izveden zajedno sa ovom posudom (hvatač uljnih para, štogod) ispod šipke za ulje? Tj, stavljen u tu posudu... znam da si ti svakakvih rješenja vidio pa te pitam...

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Nije tu. Nema na toj posudi sa sipkom nista slicno.

Vidit cu u srijedu (ako se do tad ne otkrije ili se nekim cudom sjetim) na laguni od starog jer tek tad idem do gore.

Link to comment
Share on other sites

Da to je n75. A filip je pitao bio za pcv sto je nes drugo.

Ovo je super cijena. Di si bio to nasao?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pa u renault servisu u varazdinu...ali laguna se rado sama popravlja pa se tak i ovo samo popravilo...sad opet vuce od negdje 1800 a na 2500 ima full onak jako...lijepi za sjedalo...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.