Jump to content

Clio ne pali


phenom

Recommended Posts

Poz drustvo.

Znaci kad zelim upalit auto napravi zvuk "klik". Pogurnemo auto, upali se i svijetli mi lampica akumulatora nekih 15 sekundi. Istina je stari je akumulator ali me zanima ako bi mogli bit i do anlasera, alternatora ili cak senzora radilice. Anlaser je bio promjenjen prije 4 godine, a senzora radilice prije 2 god.

 

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

a čuj..četkice su ti se mogle potrošit u 4 dog..pa more da i je do anlasera..probaj kvrcnut anlaser s nečim ,pa vidi onda..jer i meni kad su več četkice bile prikraju onda je tako zajebaval,pa ga kvrcneš  i onda upali..

Link to comment
Share on other sites

Evo auto se puni vec 3 sata i isao sam ga upaliti. Svih 7 puta auto je upalio samo jednom malo je izgubio struju pa se normalizirao.

Link to comment
Share on other sites

a čuj..četkice su ti se mogle potrošit u 4 dog..pa more da i je do anlasera..probaj kvrcnut anlaser s nečim ,pa vidi onda..jer i meni kad su več četkice bile prikraju onda je tako zajebaval,pa ga kvrcneš  i onda upali..

Daj zaboravite to lupanje po alnaseru, puknut ce magnet unutra i napravit cete belaja bezveze i dodatnih troskova, nije to vise kako je nekad bilo.

Treba pod prvo izmjeriti punjenje akomulatora, od 13,5v do 14,5v je uredu.

I trebas izmjeriti napon prilikom alnasovanja....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da je senzor radilice on bi verglao ali nebi upalio. Imao sam slicnu situaciju prije koji tjedan, obicno samo ocistit ga treba i radi (ispravan je dok god se magnet lovi na senzoru). Sad pošto kažeš da je akumulator star, uzmi voltmetar i izmjeri napon kako je gore navedeno. Može bit stvarno da je do akumulatora. Zeza li uvijek ili samo nakon dužeg stajanja?

Evo auto se puni vec 3 sata i isao sam ga upaliti. Svih 7 puta auto je upalio samo jednom malo je izgubio struju pa se normalizirao.

 

Znači 7 puta za redom je upalio? Na tvom mjestu ja bi prvo promjenio akumulator ili barem posudio od nekog frenda na kratko čisto da se vidi pali li sa drugim akumulatorom normalno. Na Citroenu me je zezao anlaser i čak i nakon punjenja akumulatora nekad je upalio nekad ne, ako sam ga 2 puta za redom uspio upalit. Na kraju na jedvite jade na guranje ili kleme se palio. Nisam stručnjak, daleko od toga, jedva da bi se mogao svrstati u hobi amatere haha, ali probaj isključit jedan po jedan mogući uzrok i doći ćeš do rješenja. Osobno bi počeo od akumulatora, makar ovaj klik mi malo vuče i na anlaser, probaj pa vidi kako se sa drugim aku ponaša :)

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Ona neka zastita mi je skocila i morao sam ju stisnut unutra jer je prekinula dotok goriva.

Akumulator je bio jako stari,a senzora sam promjenio jer mi na diagnostici kazao gresku.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.