Jump to content

Senzor pritiska u gumama


Straza

Recommended Posts

Naime,

displej je pokazivao sve ok danima, kaze da je pritisak ok. U vožnji nekidan se ekran "obratio" u narančast i pokazuje Senzor Defekt (švabo) i na displeju su nestale gume...

Ja izvučem osigurač, sve se resetira , radi ali nakon par kilometara opet ista stvar. zanima me gdje je neki konektor tis senzora, mozda on zeza ili nešto drugo

I ako ima netko tutorijal kako popraviti motoic zakljucavanja straznjih vrata 

 

Fala

Link to comment
Share on other sites

Kad izadze to "sensor defect" trebalo bi da na displeju ima jedan kotac uz simbol auta, to oznacava koji senzor je defekt

Link to comment
Share on other sites

Meni se ugase svi senzori, ko da nemoze ocitati nista.

Evo od jucer radi ...

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je prijemnik u pitanju, danas cu ga probat pregledat i vidjeti dalu su zice u pitanju

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trebalo mi vremena da dode na red..

Danas skinuo instalaciju i nasao puknutu zicu na konektoru koji ide u receiver za senzore..

Skinuo, premjestio ukupcao i radi ........

Jedno pitanje,

Dali vama pokazuje i koliki je pritisak ili samo da je pritisak ok..

Meni pokaze 'luftdruk ok'

Evo slika konektora

From HTC M9 to the world via Tapatalk

a5dccdc89b5412a01182cfe03420f803.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni pokazuje tlak za svaku gumu. Kada padne tlak ispod neke granice, koliko se sjećam za prednje ispod 1,9 a zadnje 1,7 prijavljuje grešku, simbol auta sa tim kotačem di je greška i koji je tlak u gumi na njemu. Vjerojatno i za preveliki tlak pokazuje grešku. Ali interesantna pojava je to da ujutro kada je hladno bude tlak u jednoj gumi 1,8, preko dana 2,0, a kada vozim kojih pola sata ide na 2,1. Navodno ako se napumpa dušikom oscilacije tlaka zbog promjene temperature je manje?

Link to comment
Share on other sites

otici cu sljedeci tjedan promijeniti software na engleski pa možda dobijem i koliki je tlak

Link to comment
Share on other sites

Nakon reseta pokazuje samo "presure Ok" ili luftdruck, nema veze jezik, nakon par kilometara kad se probude senzori onda pocinje da pokazuje i tlak u njima ili fault ako je neki neispravan, vjerojatno popravljanje centrale (zice) je UCH shvatilo kao resetiranje (pricam kod L2 Ph1), razvozaj auto pa pojavice se vec nesto.

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su senzori kaput.

imam 4 stara od lagune koje sam imao prije 9 godina, vjerojatno ni oni ne rade ...

Dali je netko pokusavao staviti senzore od lagune 3 ?

Vidim da ih ima za 700 kn na ebaju za 4 komada

Link to comment
Share on other sites

pitanje vezano za senzore na felgama...da li kad se skinu senzori dolje i stave se na druge felge i pomiješa im se raspored mjesta kotača na kojima su bili, da li se to može nekako upariti i da li ima razlike da je senzor na aluminijskoj ili čeličnoj felgi?

Link to comment
Share on other sites

Moze se upariti najlakse upamtis gde je koji senzor bio i na nove felge opet na isti polozaj u protivnom jednu po jednu gumu ispuhas i vidis na kom mestu na tabli signalizuje ispuhana guma pa onda tocak montiras na tom mijestu.

Ja sam kupio auto sa celicnim felgama i senzora u njima, kad sam kupio jos jedan set alu felgi kupio sam i 4 senzore i bez problema montirao na njima ne pusta zrak i lepo pokazuje a senzori po obliku potpuno isti kao oni sa celicnim felgama samo ovi sa alu su sive boje a kod celicnih crni.

Link to comment
Share on other sites

Ali ne prikazuje se na ekranu ništa, osim jednog senzora...mel ima razlike od godista lagune 2 i razlike u senzorima? Nije mi jasno da bas nis ne prikazuje

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Senzore treba upariti preko kompjutera.

Ja sam ih isključio i imam mir

Link to comment
Share on other sites

pitanje vezano za senzore na felgama...da li kad se skinu senzori dolje i stave se na druge felge i pomiješa im se raspored mjesta kotača na kojima su bili, da li se to može nekako upariti i da li ima razlike da je senzor na aluminijskoj ili čeličnoj felgi?

Svaki senzor ima svoj kod, također senzori se namještaju ovisno o zimskim/ljetnim gumama ne o felgi. 

Link to comment
Share on other sites

pa jel netko zna proceduru kako to ide? znači na ekranu samo jedan senzor ispiše podatak koliki je pritisak u gumi, ostala 3 baš ništa...pomiješan im je raspored, nisu na istom autu na kojem su bili itd...kužim da svaki ima svoj kod, ali ne kužim namještanje ovisno i ljetnim odnosno zimskim gumama. 

Link to comment
Share on other sites

Procedura je sljedeća:

Priključi se Clip i očitaju se postojeći kodovi senzora, nakon toga se ovisno o manipulaciji (rasporedu kotača) upišu željeni kodovi za pozicije. Nebrojeno puta sam mijenjao raspored kotača (kada mijenjam prednje za stražnje gume) i sve odlično radi.

Link to comment
Share on other sites

Za posložiti senzore da rade kako treba moraš se spojiti s kompjuterom i podesiti kodove senzora na pojedine pozicije i upariti ih sa centralnim kompjuterom auta.

Sve to može odraditi CLIP ili neki drugi dijagnostički uređaj 

Link to comment
Share on other sites

Senzori na ventilima imaju razlicite boje. Žuta, crna , crvena i zelena.

1.zeleni- prednja lijeva

2.žuta- prednja desna

3.crvena- zadnja lijeva

4.crna- zadnja desna

Probaj izvuci osigurac da se resetira.

Link to comment
Share on other sites

 Imaš na vozačevim vratima raspored oznaka za senzore. Pogledaj boje na samim senzorima i sve će ti biti jasno, ako se ne vidi očisti malo ventil.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.