Jump to content

Auto zanosi u lijevu stranu


Stonex

Recommended Posts

Pozdrav, imam grand scenic 2013 i od nedavno mi vuce u lijevu stranu. Ne sjecam se da sam negdje udrio ili zapeo sa autom ali stalno malo bjezi u lijevu stranu, moram ga lagano korigirati rukom. Malo sam googlao pa sam vidio da dosta ljudi ima isti problem i to na razlicitim modelima renaulta. Auto ide dobro pri vecim brzinama, volan ne trese, cini mi se da se to najvise osjeti na manjim brzinama, kad stanem na semaforu osjetim da se volan rastereti kao da pritisak nestane, ne znam na kojem principu radi volan, kao da ga elektronika kontrolira. Da li netko zna sto je u pitanju i kako se to najlakse rjesava?

Link to comment
Share on other sites

probaj samokalibrirati senzore krajnjeg položaja volana, neznam kak je na tvom autu ali meni je pomoglo. dakle ubaciš karticu ili ključ, da dobije kontakt ali da se ne uključi servo (mora ic teško)..

kad to dobiješ motaš na žgance skroz u lijevo dokle ide i držiš ga napetog ulijevo do graničnika 10 sekundi. onda isto tako motaš na desno, do kraja, dokle ide i držiš 10 sekundi. pustiš volan, ne vraćaš ga nazad.

upališ auto i probaš vrtiti, voziti. ja sam 2x ponovio to i sad je okej.

ne znam dal će ti pomoći ali vrijedi probati, nemaš kaj izgubiti.

Link to comment
Share on other sites

Napravio ovo i nisam nista dobio, opet isto kao prije. Ima li itko kakvu ideju?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo samo da updejtam, ipak je bilo do guma. Stavio druge gume i nema vise zanosenja.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo samo da updejtam, ipak je bilo do guma. Stavio druge gume i nema vise zanosenja.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

:yeah:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.