Jump to content

količine tekućina i preporučeni dijelovi


marek45

Recommended Posts

Molim Vas recite mi što da uzmem za scenic II benzinac, 1.6, ako je netko mijenjao i ima volje podijeliti. Dakle idem napraviti mali servis, zamjeniti sve tekućine u autu kao i svječice. Dijelove nabavljam sam.

Gledao sam u auto dati i kaže ovako:

1. mjenjač 75w/80  2.5l (jel stvarno toliko ide nutra?)
2. antifiz  6 litara (dakle kupim 3l koncentrata jel tako?). Svi dobavljači kažu da nemaju GLACEOL RX type D, pa ne znam što da onda uzmem?
3. kočnice 0.7l
4. svječice eyquem rfn58lz (tvornička ugradnja?)

5. ulje 5 litara EVOLUTION 900 SXR 5W-40?

Koja firma su orginalni filteri zraka i ulja? Koji brisači su vam se pokazali kao best buy?

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Evo ja bih molio broj šasije vozila pa ću točno izbaciti sve podatke o dijelovima i ponudu. Broj šasije mi je jako bitan za rad i ponudu.

A ovdje mogu nadodati par informacija koje već ovako mogu reći, jer ima nekih novosti.
Po pitanju ulja, ELF je izbacio SXR liniju, sada je EVO900FT 5W40. (kod mene 190,00 Kn/5L)

Ulje mjenjača jest 75W80, ali ima ih više vrsta i nije svako isto, a ELF tu ima 2 opcije za različite vrste mjenjača, a taj kôd mjenjača dobijem kadas brojem šasije uđem u Renault originalni program koji koristim za detekciju dijelova svakog vozila posebno.
Ako je ono najčešće, kod mene je 52,00 Kn/1Litra

Antifriz bi po onoj iznaci trenao biti zelene boje, ali taj zeleni, ako se mijenja sve kompletno, može zamijeniti s plavim koji mijenja i zeleni i žuti, samo eto, često se ljudi uplaše kada majstori (pogotovo u ovlaštenom) kažu kako to ne može... može, ali samo ako ide sve kompletno novo u sustav i moguće je da ide tih 6,00Litara, ali moguće je i više, no to javim naknadno. A ako se kupi koncentrat koji se miješa u omjeru 1:1, onda je dovoljno uzeti pola od ukupne količine.
Kod men antifriz GLACELF CLASSIC je 36,00 Kn/1L

Kočiona tekućina najčešće ide 1,00Litra - nudim ELF FRELUB DOT4+ po 55,00 Kn/1L

Svjećice mogu biti ili Eyquem ili Champion kako se kod tih motora često navodi u Renault programu
Cijene se kreću od nekih 18-22 Kn/1kom

Filteri su (kod mene) originalno pakiranje vrlo povoljni, a najčešće u njima bude Purflux (za ulje je to stalno) dok za zrak može biti i Purflux i Mann.

Brisači, BOSCH aerotwin ili original.

Eto, za sada toliko pa se onda možda i čujemo za dalje ukoliko ima interesa za ponudom s moje strane.

Lijep pozdrav!

Anđelko Nizek

Lageros d.o.o.

 

Link to comment
Share on other sites

kod mene je crveni antifriz, svječice ti jesu eyquem ja sam stavnio ngk made in france, filter ulja sam stavio bocch a ostale filtere purflux..

izbjegni glupu marku Motrio, nek ti to netko ne uvalja kao super dobro.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kod mene je crveni antifriz, svječice ti jesu eyquem ja sam stavnio ngk made in france, filter ulja sam stavio bocch a ostale filtere purflux..

izbjegni glupu marku Motrio, nek ti to netko ne uvalja kao super dobro.

@lageros-zg Korisno je znati za FT ulje. Koliko je to ulje "bolje" od SXR? Gdje je napredak? (sad sam otvorio pandorinu kutiju) :)

@ivan.martinko Btw. na bivšem autu sam stavljao ngk i ako sam dobro zapamtio na kutijici je pisalo da drže 30 000km. Purflux fitleri ulja su mi bili uvijek ok.

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

@ marek45 - ja ne stignem baš više pratiti sve te razlike koje se događaju, ali SXR je stara oznaka koja se u ELF-u više ne može naručiti, jer su je zamijenili ovom novom FT, a na tom ulju je navedena Renault norma RN0710 i to je ono što je najbitnije odosno ono što sam Renault preporuča i toči u servisima.

A na upit odgovorim danas u toku dana :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čisto da javim forumašima.

Stavljene eyquem svječice, filter s aktivnim ugljikom (više nema neugodnih mirisa). U motoru je bio plavi antifriz.  Sad kad sam promijenio ulje u mjenjaču imam dojam da se  lakše šalta.

Link to comment
Share on other sites

kod koga si nabavio dijelove?

koji filter sa aktivnim ugljenom si uzeo?

Kod Lagerosa.

Filter kabine, OE broj 7701064237

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rekao bih da je renaultov.

meni je rekao da ima purflux

"od Purfluxa (AHC199) po cijeni od 72,00 Kn/1kom."

Link to comment
Share on other sites

Bila je baš kutija na kojoj je pisalo parte de originale ili kako već. 100kn.

Uguglaj si "OE 7701064237"

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

Bila je baš kutija na kojoj je pisalo parte de originale ili kako već. 100kn.

Uguglaj si "OE 7701064237"

Pieces de originale ;)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.