Jump to content

Koje ulje u getribu Clio II 1.4 8v


josipp

Recommended Posts

Koje ulje i kolko ga ide nutra, nemrem se sjetit kaj sam sipo nutra kad sam mjenjo lamelu. Čini mi se da sam nalio 3.5l al se ne sječam gradacije pa reko da pitam da ne kupim nekaj bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su generalni podaci o modelu i kako se čini, ne bi trebalo biti drugih tipova mjenjača u tim modelima, ali inače uz broj šasije mogu saznati i koji je tip mjenjača pa po tome i znati koje je točno ulje preporučeno.

Technical Data
RENAULT CLIO II (BB0/1/2_, CB0/1/2_) 1.4 (B/CB0C)
 
 

Filling quantities and specifications

Engine oil with filter
  3,10 litres    
Engine oil specification
  ACEA A3/B3|ACEA A5/B5      
Manual gearbox oil
Gearbox JB1 3,40 litres    
Manual gearbox oil specification
Gearbox JB1 SAE 75W-80      
Automatic gearbox oil
New filling 5,70 litres    
Amount to change 3,50 litres    
Automatic gearbox oil specification
  ATF Dexron II D      
Front axle differential oil
with automatic gearbox 1,00 litres    
Front axle oil specification
  Original oil      
Power steering oil
  1,10 litres    
Power steering oil specification
  ATF Dexron II D      
Coolant
  6,00 litres    
Cooling fluid specification
  Glaceol RX Typ D      
Brake fluid when changing
  1,00 litres    
Brake fluid specification
  DOT 4      
Air-conditioning system refrigerant
Compressor -Sanden- SD6-V12, Condenser without dryer 625 - 695 Gram    
Compressor -Sanden- SD6-V12, Condenser with integrated dryer 415 - 485 Gram    
Refrigerant specification
  R134a      
Air-conditioning system oil
  125 - 145 cm³    
Air-conditioning compressor oil specification
  SP 10      
Tank capacity
  50 litres    

 

Ja imam ELF TRANSELF NFJ 75W80 po 52,00 Kn/1Litra

Inače to je kod Renaulta bitno, jer ima i NFP 75W80, ali nije za ovaj mjenjač pa shodno tome, paziti kod kupovine oko toga ako se kupuje negdje drugdje.

  TRANSELF NFJ 75W-80

TRANSELF NFJ 75W-80

Manual transmission fluid adapted to RENAULT vehicles with « J », TL4 and NDX gearboxes such as Twingo, Clio, Modus, Megane (except Megane/Scenic II PK4), Laguna (except 2,2DT, dci and V6 engines), Espace (2,0 and 1,9 dti) and such as Kangoo models.

Generally this lubricant meets the requirements of the mechanical gearboxes of cars and vans which are fitted with brass synchromesh rings (single or multicone shape).

Current technical profile
  • OEM's approvals
    • Renault for gearboxes JBX, JCX, JRX, JHX, NDX, TLX
API Level
  • API GL-4+

 

Ako ima još kakvih dodatnih pitanja, stojim na raspolaganju.

LP

Anđelko Nizek

Link to comment
Share on other sites

Jel moze nutra Total 75W90 transmission Dual 9FE    To sam naso tu u ZACu di mi je najblize?

Link to comment
Share on other sites

Ne, to ulje ne bi smjelo unutra, a ako je već najbliže tome, onda TOTAL TRANS GEAR 8 75W80.

Inače ja sam danas prodao zadnje ELF i drugi tjedan mi dolazi nova pošijka, a kako par puta tjedno idem prema Dubravi, mogu ponjeti sa sobom te 4 litre točno onoga što trebaš.

Kako sam ja sad već gotov s poslom i idem kući, možeš me dobiti na mobitel koji je naveden sa strane pa ako želiš i imaš vremena pričekati do drugog tjedna, javi mi se pa da odmah 4 litre pripremim i donesem sa sobom kad idem u Dubravu.

 

Link to comment
Share on other sites

Bum onda ja navratio do tebe u VG, i onak sam tam svako malo. Kupoval sam vec kod tebe neke lezajeve i semeringe, bus me se sjetil kad me vidis. Kad toga ulja bude na stanju da znam doc?

Link to comment
Share on other sites

Može pomoć? Dakle situacija je ovakva. Prije 3-4tkm kad je mjenjan set kvačila promjenio sam i ulje u getribi jer se sa starim uljem teško šaltao, čini mi se da sam stavio 75W80 ne sječam se više. S početka je mjenjač išo super lagano, milina bolje neg novi. S vremenom je getriba počela roštat, u vožnji se nekaj malo čulo al u leru najviše. Imal sam osječaj da bu se svaki čas nekaj rasipalo. Reko idem ispustit ulje da vidim kakvo je, al sam se sjebo ispustio ga u zmazani kanstier od motornog ulja pa to nisam mogo više vratit nazad nego sam nalijo ovo gore 75w90 kaje reko anđelko da nesmije nutra. Jbg staro sam ispustio a drugog nije bilo pa za silu nek ide to jer mi auto treba svaki dan. Getriba više ne rošta ni najmanje al sad se fakat neda šaltat dok je hladno ulje. kad se zgrije sve super al hladnog nebi gurnuo u prvu da si svetac, u drugu još teže i svaki put zakrči kad ide u drugu, ostale brzine idu dobro jedino kaj sad uopče ne rošta.   Kaj sad da radim?   Da zemem opet isto kaj je i bilo ili možda neko još rjeđe ulje? Jel bi se još lakše dao šaltat ako je rjeđe ? Jel bi onda još više roštala getriba sa rjeđim uljem?

Link to comment
Share on other sites

od više viskoznog ulja teže se šalta po zimi.. probaj opet 75w80 al neko renomirano.. to je ulje za njega.. 90w je za stare aute

Link to comment
Share on other sites

@ josipp - nema problema, kad stigne javim se pa se onda vidimo :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

stavi elf nfj 75w80

ide ti mislim nekih 4 litre, skoro, natoči čim više

a ako je getriba loša, tj ležajevi , onda nema baš neke pomoći osim reparacija.

aditiv u renaultu , s obzirom da je gust, a rupce jaaaako sitne u getribi, mogao bi napraviti još veći problem ako ulje nebude dobro cirkuliralo.

 

Link to comment
Share on other sites

@ josipp - nema problema, kad stigne javim se pa se onda vidimo :dobroje:

Javi tu u temu ili pošalji PM. Vidjet ću, svaki dan sam na forumu.

stavi elf nfj 75w80

ide ti mislim nekih 4 litre, skoro, natoči čim više

a ako je getriba loša, tj ležajevi , onda nema baš neke pomoći osim reparacija.

aditiv u renaultu , s obzirom da je gust, a rupce jaaaako sitne u getribi, mogao bi napraviti još veći problem ako ulje nebude dobro cirkuliralo.

 

Da znam, ovog krivog ulja sam natočio ravno 3l pošto i onak nebu dugo nutra pa nisam htio bacat puno love bezveze. Čim anđelko dobije taj elf uzimam 4 litre. Veliš da ipak nikakve aditive onda ne točim?

Link to comment
Share on other sites

to ide u lagunu

clio i jb3 i jc5 i jb1 su drugi mjenjači, ide čim više....znači do kraja....može i auto ukoso da ide još....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gore naveo sve specifikacije za taj model auta, gdje je navedeno da u taj mjenjač ide 3,40Litara, a može se vidjeti i za ostale tekućine isto tako :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Josipeeeee! :)

Stiglo mi ulje pa kad strigneš, ja izdvojio 4 litre.
Ako treba još kakva info, možeš me dobiti na kontakt telefon koji je napisan tu sa strane.

:wavey:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Ako treba još kakva info, možeš me dobiti na kontakt telefon koji je napisan tu sa strane.

:wavey:

Imaš još ulja za mjenjače koje je stavio josipp? Kak da znam koji mjenjač imam? Pretpostavljam da je isti kao kod josippa jer su nam i mašine iste.

Link to comment
Share on other sites

Isti mjenjac imas, znaci sve gore napisao vrijedi i za tebe. Kolko vidim iz VG si pa skoci do lagerosa pitat za ulje :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.