Jump to content

clio 2 ph2 1.5dci 48kw 2004g set kvačila, nosač i dr.


ivca

Recommended Posts

pozdrav ekipa,

trebam par savijeta

1. zuji mi potisni ležaj, a pošto auto zna i podrhtat tu i tamo kod startanja mislim da je vrijeme da mijenjam set kvačila, pa trebam savjet koji/čiji set uzet , čujem da se spominje valeo sachs, luk, al se ne kužim previše p koji bio bio best buy (uloženo /dobiveno) za mene?

3. prošle zime sam teže šalto, kak ide hladnije vrijeme vidim da je mjenjač sve teži. Jel bi dobro bilo promjeniti ulje. Čito sam svašta neki kažu to se ne mijenja neki kažu treba , itd.

Edited by ivca
Link to comment
Share on other sites

Donji nosač motora nije problem zamijeniti i nije skup. Meni jedan stoji već 2 godine u rezervi, ali nikako to odraditi :)

Ulje u mjenjaču isto slobodno promijeniš, možda pomogne, a odmoći neće sigurno.

Link to comment
Share on other sites

tnx, 

(ps. upit pod broj 2. sam maknuo jel ide nova tema za to pošto sam upravo otkrio neke stvari i imam slike....)

ovdije bi samo trebo još preporuku za set kvačila, čiji nabolje uzet, hvala

Edited by ivca
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pozdrav ekipa,

trebam par savijeta

1. zuji mi potisni ležaj, a pošto auto zna i podrhtat tu i tamo kod startanja mislim da je vrijeme da mijenjam set kvačila, pa trebam savjet koji/čiji set uzet , čujem da se spominje valeo sachs, luk, al se ne kužim previše p koji bio bio best buy (uloženo /dobiveno) za mene?

3. prošle zime sam teže šalto, kak ide hladnije vrijeme vidim da je mjenjač sve teži. Jel bi dobro bilo promjeniti ulje. Čito sam svašta neki kažu to se ne mijenja neki kažu treba , itd.

Koliko km imaš na klijaču? moj ima 240.000 km i originalno kvačilo. Ne proklizava, ali istina je da nekada hladno zna zatrzati. Vjerujem da je to neka boljka... a mogu reći i da je takvo zadnjih 100.000 km tako da ga ne mislim mijenjati

Link to comment
Share on other sites

Koliko ti je tvrdo kvačilo?

Kod mene prilično, a tek je 215kkm. Isti simptomi tu i tamo trzavo kod kretanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Koliko ti je tvrdo kvačilo?

Kod mene prilično, a tek je 215kkm. Isti simptomi tu i tamo trzavo kod kretanja.

Tvrdo... Ne toliko da bi rekao da je neispravno. Papucica kroz cijeli potisak ide glatko, nema zapinjanja i struganja. To je bitno.

Meni zna zatrzavati ponekad, bez nekog ocitog razloga i onda prestane. Istina je da zna biti iritantno, ali ne toliko da bi mijenjao i prerijetko se dogodi.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.