Jump to content

Clio II '03, 1.2 16V čudan rad motora


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav,

Nakon povećeg puta sa Cliom (cca 2000km) primjetio sam čudne zvukove kod motora. Naime, pri laganom kretanju čuje se tihi "tttttt" zvuk. Strah me da nije radilica ili nešto slično jer zadnji auto sam imao takvo s**nje, makar na njemu se baš jako čulo to klapanje. Pri višim okretajima taj zvuk nestane. Auto normalno ide, ulja je potrošio pola od zadnje izmjene (prije 8000km, u 6.mj, pod pola mislim između min i max), antifriza ne troši ni kapi i stoji uvijek kako sam i natočio. Kada je auto u leru taj zvuk ne čujem, jedino pri laganom dodavanju gasa (cca +300 okretaja) čuje se neki "vuš" zvuk, kao neki vakum ili zrak, kao kad stisneš tetrapak pa se čuje kako zrak izlazi... Sad neznam je li to normalno.

Malo sam slušao pozornije rad motora u leru i otkrio sam da se u ovom dijelu na slici čuje taj "ttttt" zvuk klapanja (sa šarafcigerom i drška u uho metodom haha).

Slika: http://imgur.com/a/ub3i7

Molio bi pomoć je li to nešto zabrinjavajuće ili se samo previše brinem? Je auto star, al mi je jedini i za drugi nemam, a bolje rješit dok nije postalo još gore nešto... Hvala svima :)

 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

sa start sprejom, ili nekim sličnim, ak počne bolje radit onda tu vuče u usis....

i provjeri cijevi i crijeva, da nije koje puknuto....

 

Link to comment
Share on other sites

Uzmeš propan-butan sprej za ispuhivati tipkovnice i sl. i špricaš po usisu dok je u leru. Ako postoji rupa i motor vuče zrak negdje onda će se ugasiti ili gušiti zbog prebogate smjese tih par sekundi.

Ono što si označio mi izgleda kao fuel rail. Ne znam kako se to kaže na 'rvackom. Možda ti je injector u nekom problemu recimo piša umjesto da šprica

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uzmeš propan-butan sprej za ispuhivati tipkovnice i sl. i špricaš po usisu dok je u leru. Ako postoji rupa i motor vuče zrak negdje onda će se ugasiti ili gušiti zbog prebogate smjese tih par sekundi.

Ono što si označio mi izgleda kao fuel rail. Ne znam kako se to kaže na 'rvackom. Možda ti je injector u nekom problemu recimo piša umjesto da šprica

Hmm, skuzio sam neki dan da mu dosta ulja fali (mijenjano u 6.mj, cca 8000km napravljano, ionako pred izmjenu (navika mi je svakih par mjeseci provjerit ulje, cini se da cu morat cesce na cliu). Samo sam nadolio jer nisam bio blizu doma i jedno 3L ulja je falilo (sipka je bila suha). Znaci nekih 1.8L je bilo u njemu. To je bilo prije nekih 500km i gledao sam danas i nije ni kapi potrosio (radim cca 100km dnevno). Antifriz je cist, ista razina vec par mjeseci... Sljedeci tjedan idem mehanicaru da vidim sto se dogadja, nemam zivaca ni znanja sam skuzit sto je, a ako fulam u dijagnozi moglo bi me skupo izac :)

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.