Jump to content

Laguna ne pali


wildD

Recommended Posts

Znači u subotu sparkam auto i sve okej, jučer ga cijeli dan nisam palio. Danas ujutro sjednem u auto i da ću ga upaliti i on samo napravi KLIK i to je to, aku nije prazan, jer sam išao spajati na punjač koji je za pola sata signalizirao da je napunjen skroz. Ima netko neku ideju, pomoć?

Link to comment
Share on other sites

Jel ti otključa volan odnosno jel prepozna kod kad staviš karticu?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

sve prepozna, piše start, pa ono preheating ( grijači ) tad se čuje samo klik i to je to, niti da bi probao zaverglati, držao sam i tipku dugo i kratko, nema razlike

Link to comment
Share on other sites

nemora ti znacit da je aku ok ako ga tak brzo napuni...imao sam isti slucaj na vectri...probaj drugi akumulator...

Link to comment
Share on other sites

imam akumulator odyssey 2250 i on nije riknuo, napunio ga je tako jer imam pametni punjač CTEK 2500, 25A, a aku je ionako bio pun jer je bila vožnja od sat i pol prije gašenja auta u subotu

 

EDIT: probao sam i na kablove još jedan aku spojiti, sve isto

Edited by wildD
Link to comment
Share on other sites

Pregledat kleme da nije možda negdje loš spoj, vidjet na alnaseru također spojeve. Ak je sve ok onda smrdi na alnaser, moguće da je do njega.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni to zvuci isto kao da je aku u pitanju.

Ne tako davno dok sam jos imao Scenic II otisao mi je akumulator i imao je iste simptome koje navodis.

Stavio novi i upalio iz prve.

Drugi slucaj koji sam imao sa istim autom i sl. simptomima (ne mogu se sjetiti dali se cuo taj klik koji spominjes) se odnosilo na jedan osigurac (5 Kn) koji je onesposobio cijeli auto.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri priključak mase na anlaser,ako treba odspoji i očisti pa onda spoji i probaj.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

upalila, ali čudna mi dijagnoza...Kabel koji ide do alternatora i anlasera je progorio ( odnosno izolacija) i zbog toga je spržilo anlaser iznutra, te alternator. Ima li logike? Zašto se onda auto nije zapalio?

Link to comment
Share on other sites

Da ga nije kakva beštija izgrizla....

MOžda si ima sreće šta se nije zapalio!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.