Jump to content

Ventilacija, popravio ali...


Straza

Recommended Posts

Naime,

Ventilator u autu (kabini) je slabo radio a onda prestao u potpunosti.

Mislio sam da je klimatronic jedinica otisla ali reko prije nego podem traziti drugu pogledati cu malo elektricnu insralaciju.

Pipkajuci zice shvatio da nesto ne valja sa njima na mjestu gdje ulaze u motor ventilatora.

Izvadio sve van, ispuhao, ocistio, nasao jednu zicu koja ne pripada nigdje... Vidi sliku.

Sastavio kad ono sve radi normalno, hmm

Ima li tko ideju gdje ide ta mala bakrena zica?

Popravio sam kvar a da u biti neznam sto nije valjalo...

f48b40fa02d88735b244e72977d80051.jpg

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ili je bio problem u kontaktima, ili su cetkice prikraju, pa dok si mlatio ventilatorom su sjele nazad na kolektor pa je proradio(znaci da nece jos dugo).

A ova zica je vjv neka masa posto nije izolirana....
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Baš čudno da se nalazi tu priklještena uz uvodnicu kabela, izgleda kao pletenica od četkice, ali manje kvadrature. Moguće da je povezivala oplatu motora i ležajne stijene pa nekom pukla. Četkice su ili pri kraju ili bile blokirane. Lako ih se moglo provjeriti. Dok je ovako vani dobro je nakapati finomehaničkog ulja u sinter ležajeve jer kada se osuše počinju se trošiti oni i osovina, pa kada rotor izađe iz centra počne lupati u stator, onda je za zamjenu cijeli motor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kad sam sve rastavio onda sam na kompresor sve dobro ispuhao.

izaslo brdo prasine ( vjerojatno od istrosenih cetkica) ali evo do danas sve radi pa sad znam kako skinuti ako ce trebati ponovo :))

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.