Jump to content

Voda u autu


laguna22

Recommended Posts

Već par dana poslije kiše se čuje bučkanje vode kad uđem u zavoj.

Prvo sam posumnjao u začepljenje odvoda na dnu vrata, međutim oni su prohodni

i u vratima nema niti kapi. Suho ko barut

Međutim sumnjam da se voda čuje naprijed.

Nakon par zavoja više nema zvukova.

Ima li u motornom prostoru kakav odušak koji bi mogao biti zaštopan

Kad dignem haubu, sve je suho a odvodi na plastici kod brisača su prohodni

U kabini tepisi su suhi i nema vlage ali mi se danas ujutro prvi puta zamaglila šofer šajba na par sekundi

Izluđuje me,:jez: Kao da imam lonac do pola pun vode i bučkam dok vozim

Edited by laguna22
Link to comment
Share on other sites

Malo sam se zabrinuo danas jer mi se zamaglila šajba ujutro

Klima je to otpuhala za par sekundi, ali jesen je, padat će kiša još.

Htio bi to riješiti ako je moguće

Link to comment
Share on other sites

i u vratima nema niti kapi. Suho ko barut

Provjerio si sva 4 vrata, skidao si one velike crne plasticne cepove (3cm x 1cm) s donje strane?

 

Drugo sto mi pada na pamet su odvodi za kisu ispod plastike za brisace, mozda su ti oni zastopani pa cujes buckanje vode.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li razmotrio mogućnost da je vlaga u zraku (disanje, odjeća) u kabini auta pa se po noći kondenzira na najhladnije dijelove kabine? A ovo bućkanje, meni je to bilo do odvoda ispod šajbe, kada sam njega pročistio (i oprao onu gumenu klapnu), sve je bilo OK.

Link to comment
Share on other sites

Vrata su suha definitivno

Odvodi kod brisaca su prohodni

One dvije rupice na plastici sam ocistio od lisca i smeca.

Jedino da idem skidat tu zastitnu plastiku ako ispod jos ima neki odusak.

Sve drugo je suho.

Link to comment
Share on other sites

Sutra ako nece padati kisa idem demontirati zastitnu plastiku ispod brisaca, pa cemo vidjeti ima li tamo smeca i lisca

Link to comment
Share on other sites

Kad već radiš onda odvoji prednje blatobrane kod vrata,malo ih odmakni i očisti smeće.

Tuda se slijeva voda sa prednjeg stakla i nakupi se blata.

Link to comment
Share on other sites

Kolega Petak dobro kaže. Tu ima blata bar za par kg.

Buckanje može biti iz rezervara ili pragova.

Link to comment
Share on other sites

Vrata su suha definitivno

Odvodi kod brisaca su prohodni

One dvije rupice na plastici sam ocistio od lisca i smeca.

Jedino da idem skidat tu zastitnu plastiku ako ispod jos ima neki odusak.

Sve drugo je suho.

Nije dovoljno ocistiti samo te dvije rupice, vec bas moras plastiku skinuti i onda provjeriti odvode ispod brisaca. Ispod je gumeni cep (cca. 2x2 cm), koji se zna zastopati.

Zastopani odvodi ispod brisaca, znaju napraviti dosta stete, jer prije ili kasnije poplave elektriku.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam plastiku i ocistio blato.

gumeni cepovi su se zalijepili i nisu propustali vodu.

ocistio sam sve od blata i putevi su prohodni

slika govori vise od 1000 rijeci

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eto, sad znaš. Vidio si da je na lijevoj strani tu plastiku nemoguće skinuti bez da skineš ruku brisača što ne preporučam pa samo nekakvom iglom/žicom očisti odvod i s te strane.

Link to comment
Share on other sites

Još prednje blatobrane kod vrata odvidaj i izvuci smeče i biti će super.

Meni je tu u blatobranima bila neka tvornička izolacija/zaštita/vrag kao od stiropora, odnosno materijala za zaštitu koji se stavlja u kutije sa ekranima. Njih san skroz izvadija i bacija jer su mi samo slagali blato i lišće na vrpu.

 

Link to comment
Share on other sites

Probao sam skinuti brisace ali ne idu.

Ne razumijem zasto su napravili ruku od brisaca sa nemogucnoscu preklapanja. Ima onaj poviseni dio na sredini pa ga je sex skinuti. Pogotovo kad se malo zapece.

Sa radapcigerom mi nije zgodno jer nema mjesta. Mozda je moj preveliki :yeah:  a nemam manji.

Nadignuo sam plastiku rukom - na lijevoj strani- i sa komadom drota ocistio odvod. Taman je pocela kisa, tako da cu blatobrane ostaviti za vikend. Sa desne strane je iscurilo najmanje 3-4 lit. vode. Na lijevoj puno manje jer je i kadica manja a i mahanizam brisaca je na toj strani. 

Bitno da sam se rijesio akvarija. Sad sam miran. Auto mi je odma laksi na vagi :-)

Edited by laguna22
Link to comment
Share on other sites

Ali ne bas blatobrane nego plasticnu zastitu oko kotaca koja je zavidana za blatobran.

Samo zadnju-donju stranu otpusti i iskopaj smece, ja sam na laguni od starog tamo iskopao zemlje i humusa dovoljno za posaditi feferone u loncic.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.