Jump to content

hladan start i okretaji


marek45

Recommended Posts

Imam povremeni problem sa scenicom 1.6 16v, 2009-to godište 140 000km. Dakle prije tjedan dana stavljeni novi filteri, svječice i promijenjene sve tekućine.

Kad ga upalim on svako deseto ili dvadeseto paljenje počne trokirati, obrtaji na displeyu idu gore, dolje (češće odu dolje jako nisko), nekad se čak i one crtice za senzor broja okretaja izgube, pa ništ ne pokazuje. U TOM TRENUTKU ako dodam gas jednom ili dva puta (dignem ga do 2000 okretaja), ler se posloži i dalje je ok.
Ak ne dajem gas radi kao na 3 cilindra i trese se. Ne ugasi se.

Danas sam ga upalio i za par sekundi se jadničak ugasio. Upalim ga opet i sve je ok.
Vidio sam u papirima da je pred 4-5 godina mjenjan senzor bregaste (onaj na glavi motora), ali tada se palila lampica CHECK INJECTION.
Bobine su svake same za sebe, crne BERU, pa pretpostavljam da je s njima sve ok.

Dakle senzor radilice mi se čini da nije jer meni na toplo ne zeza. Zeza nakon cjelononoćnog stajanja, zeza kad je kiša i kad je hladno. Doduše par puta je i nakon par sati stajanja zezao s tim okretajima, ali uvijek kad dodam gas se smiri. Pali odmah na prvu. Nema nikakvih verglanja.

Bobine nisu jer bi onda cukao kod kretanja i slično. Dijagnostika ništ ne prikazuje.

Ako netko ima ideju što i gdje da tražim recite.

Edited by marek45
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi najbolje da je dijagnostika prikopčana ujutro kod prvog paljenja, da u tom trenutku kad se auto pali i kad počnu okretaji padat očita eventualno neku grešku.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je slično radio prije 2-3 mjeseca kad sam tenkirao full tank na Croduxu...nakon toga odmah idući tank na INI  i od onda par tankova i nikakvih problema. No, sad neki dan tenkiram samo za 100 kn na Croduxu jer sam se dotjerao na rezervi i oni su mi bili prvi i opet isti simptomi... čudna podudarnost :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je slično radio prije 2-3 mjeseca kad sam tenkirao full tank na Croduxu...nakon toga odmah idući tank na INI  i od onda par tankova i nikakvih problema. No, sad neki dan tenkiram samo za 100 kn na Croduxu jer sam se dotjerao na rezervi i oni su mi bili prvi i opet isti simptomi... čudna podudarnost :)

Ja uvijek na tifonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probaj očistiti klapnu gasa...

Zamijenio senzor radilice i počistio klapnu gasa (bilo je crno po stijenkama kao nekakva mast). Za sad šljaka.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.