Jump to content

scenic 1.9 dci hladan start


quaterbeck

Recommended Posts

Evo kako su došla svježija jutra tako i moj scenic II 1.9 dci 88kW, neće da upali na zub, znači prvo paljenje ujutro zavrti dva tri puta da bi upalio, nakon toga pali svaki puta na zub, e sada dali je to do grijača, dali mogu zamijeniti sam i ako imate objašnjenje na koji način ili bolje ne dirati i koje grijače uzeti ?????   

Link to comment
Share on other sites

Razloga je dosta - može biti stvar do grijača, akumulator zbog manje temperature isporučuje manju jakost struje, ulje je viskoznije... Aku probaj nadopuniti (ako imaš punjač), provjeri i nivo (ako imaš aku sa čepovima). Ulje imaš to koje imaš, eventualno možeš sljedeći put probati sa nekom 0W40 varijantom. Grijače provjeriti ili zamijeniti je prilično lako (imaš dolje video tutorijal), samo moraš imati pravi alat. Ako ćeš ga provjeravati na aku, mora početi žariti od donjeg dijela, a ako ga ideš provjeravati na multimetar, otpor mora biti između 0,6 i 1 ohma.

https://www.youtube.com/watch?v=zewCzxm8RWo

https://www.youtube.com/watch?v=RVuYXyNfiZ4

Link to comment
Share on other sites

Bas kao sta je kolega napisao, jedino po meni nema potrebe stavljati 0w40 ulje.

Prilikom prvog jutarnjeg paljenja spoji multimetar na akomulator i vidi na koliko padne napon pri alnasovanju.

Nakon provjere grijaca ako je barem jedan neispravan, moja preporuka je da stavis sva 4 nova grijaca.

Link to comment
Share on other sites

Koje grijače preporučate ili je svejedno, i kolika je cijena grijača ?

 

Link to comment
Share on other sites

Imas ih od 70 kn komad do 160kn komad. Ja bi osobno stavio beru ili ako se ide na jeftiniju varijantu denso.

Beru ti je cca 160kn komad, NGK 100kn komad, bosch 70kn komad i denso 100kn komad.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

Imas ih od 70 kn komad do 160kn komad. Ja bi osobno stavio beru ili ako se ide na jeftiniju varijantu denso.

Beru ti je cca 160kn komad, NGK 100kn komad, bosch 70kn komad i denso 100kn komad.

Dade se naletiti i na magneti marelli, oko 100kn bude. Ovih dana provjerim koliko su dobri jer sam ih ugradio prije 2god ak se ne varam...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.