Jump to content

dnevna svijetla na Meganeu


mirda13

Recommended Posts

Pozdrav. Zanima me kako da upalim dnevna svijetla na Meganeu? Naime, znam da se u praksi ona sama pale kad se auto upali, ali to kod mene ne funkcionira. Žarulje sam promijenio. Kada na ručici u autu stavim svijetla na kružić (ugasim), auto čim se upali pali "oborena" svijetla. Kada stavim na poziciju, pozicija sama radi, kada upalim na oborena, oborena rade, a akada stavim na AUTO, oborena opet rade. Gdje je sad tu problem, kako da dobijem dnevna svijetla?

Link to comment
Share on other sites

Ma da? A jebala ih svijetla i žarulje, pa što su ih onda stavili ako se mora još dodatno ići paliti to. Jesu likovi. Znaći samo tamo i reći da mi dnevna svjetla ne rade, i oni to spoje i upale?

Link to comment
Share on other sites

jel turcin? meni su na coupeu aktivirali u a.k. vidaković slavonski brod nista nisam platio...a na berlini sam aktivirao u baotiću i naplatili 200 kn

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru

Nema na cemu, zato smo tu. Meni na coupeu aktivirali u Štarkelju jos tamo 2011. i to besplatno, tak da je ovih 200kn pljacka naprema 20ak kn koje sam ostavio decku za kavu. 

Link to comment
Share on other sites

stvar je u tome što oni te postavke rade prema zakonima u državi. tad je (valjda) u HR bio zakon da moraš imati kratka svjetla uvijek i oni su tako namjestili

meni su u AK Kržak za 50 kn to složili:

0-pale se dnevna svjetla

pozicija-pali se pozicija

kratko-pali se kratko

auto-po danu rade dnevna, čim se smrači pali kratka

Link to comment
Share on other sites

a čekaj, kad je na Auto, onda on pali kratka po čemu?? gdje mu je taj senzor? jel to onaj na šajbi, kod unutarnjeg retrovizora?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Šogor mi odnedavno ima Megane 3, 2013g. E sada, ono što ga buni je da li uopće gore pozicije ako ima upaljena dnevna led svjetla? Njemu pozicije ne gore kada su upaljena dnevna svjetla...da li je to ispravno ili nešto ne valja?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Šogor mi odnedavno ima Megane 3, 2013g. E sada, ono što ga buni je da li uopće gore pozicije ako ima upaljena dnevna led svjetla? Njemu pozicije ne gore kada su upaljena dnevna svjetla...da li je to ispravno ili nešto ne valja?

Hvala

Ispravno da. Nesmijes ni imat istovremeno i poziciju i dnevna svijetla.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Da li je na Generation modelu iz 2010. isto tako moguće riješiti svjetla ? Vidim da ima u svjetlima balonke pored žmigavaca... 

Edited by bob the biker
Link to comment
Share on other sites

ako ima balonke pokraj žmigavaca, zašto ne bi bilo moguće?

Link to comment
Share on other sites

Zato što nema instalaciju... Imam model 2010. 

Link to comment
Share on other sites

Šteta...

Dosta toga nema što ima "neturski" megane... Otvorim onaj settings menu na putnom računalu ,i meni nudi samo promjenu jezika i uključivanje/isključivanje automatskog zaključavanja... Gledam manual, ima inače puno više funkcija...

Link to comment
Share on other sites

Dovedes instalaciju sa zice koja ima napon pod kontaktom a preko standardnog 5 polnog releja koji to gasi kada upalis poziciju. Ujedno mozes ugraditi u kabini neki skriveni prekidac kojim ces to ugasiti ako u nekoj sumici u mraku motor radi zbog grijanja kabine, a nebi htio da te oda svjetlo. ;)

Trosak od 50kn i sat zabave

Ajfon 10 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja sam napamet sebi radio, ako ti ne ide DiY bilo koji autoelektričar to začas složi

Link to comment
Share on other sites

mislim da Martinko malo zeki :D 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.