Jump to content

"Sinkroniziranje" kartice (kljuca) sa autom


olympya

Recommended Posts

Dakle, nasao sam nekog koji mi je napravio novu karticu. Sve to izgleda lijepo sjajno i kvalitetno ali kartica ne otkljucava/zakljucava niti auto ne pali nego blinka ona lampica. Rekao je da on to radi preko dijagnostike. 15 min posla. Međutim taj tip je meni daleko pa pitam vas kome da se obratim? Ovlastenom? Koliko to kosta? 

Link to comment
Share on other sites

Dakle, nasao sam nekog koji mi je napravio novu karticu. Sve to izgleda lijepo sjajno i kvalitetno ali kartica ne otkljucava/zakljucava niti auto ne pali nego blinka ona lampica. Rekao je da on to radi preko dijagnostike. 15 min posla. Međutim taj tip je meni daleko pa pitam vas kome da se obratim? Ovlastenom? Koliko to kosta? 

Dakle ovako stvari stoje. Tebi je taj tip očito prodao novu "praznu" karticu. Da bi ista ta kartica otključavala auto potrebno ju je kodirati. Ja sam prije par mjeseci slučajno oprao rezervnu karticu s robom i naravno ona je prestala funkcionirati te sam odlučio sam riješiti problem. Naručio sam praznu (nekodiranu) karticu sa svom potrebnom elektronikom iz Kine za oko 200 kn i kodirao je Clipom (postoji postupak) i nisam potpuno zadovoljan zato što kartica ima mal domet. Sad jel to do kućišta, ili do antene ne znam. Karticu svakako moraš kodirati da paše isključivo za tvoj auto.

Link to comment
Share on other sites

Da samo sto mi prije nije rekao da ce trebati kodirati. Ja sam u Istri. A sad dali neko to tu radi ili da idem u ovlasteni? Neznam.. 

Za domet mi je manje vazno, nek je i jedan metar od auta meni je ok. Vidit cemo, samo da znam kod koga to napraviti. Mozda je netko od vas u Rijeci barem?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tko ima Clip u tvojoj blizini, ali bilo tko s Clipom ti to može napraviti samo mora znati šta radi. Ja baš naručio još jednu karticu iz Rusije s ebaya, ova bi trebala biti bolja nego Kineska jer ima bolji čip, ali je nešto skuplja (oko 260 kn). Kad stigne kodirat ću je i ako bude bolja ovu kinesku ću ostaviti za rezervnu.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ćeš dobiji dizajn iz Dalmastroja sa kućištem od vidije. :D:D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Da samo sto mi prije nije rekao da ce trebati kodirati. Ja sam u Istri. A sad dali neko to tu radi ili da idem u ovlasteni? Neznam.. 

Za domet mi je manje vazno, nek je i jedan metar od auta meni je ok. Vidit cemo, samo da znam kod koga to napraviti. Mozda je netko od vas u Rijeci barem?

Ja sam u Rijeci i imam clip. Javi se na pm da se uskladimo kad bi dosao

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ćeš dobiji dizajn iz Dalmastroja sa kućištem od vidije. :D:D:D

 

Ne ne filipe, ovaj lik ima 100% feedback i riječ je o originalnoj kartici kojoj je zamijenjen imobilizatorski čip (stavljen novi prazni). Znači original Renaultova kartica samo s novim kućištem i novim čipom koji je moguće programirati.

Evo da vam malo olakšam olympya:

https://www.youtube.com/watch?v=noJFvlJvLRY

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da ćep dobiti ciglu u paketu nego da će kartica biti izvedena u ruskom stilu. :D

Link to comment
Share on other sites

Ako bude izvedena kao T-14 Armata potpisujem. :)

Link to comment
Share on other sites

Samo je jedan način za saznati - beton, vešmašina pa uranjanje u klorovodičnu kiselinu. :D

Link to comment
Share on other sites

Ahaha. Šalu na stranu, ako ovo uspije (ako bude imala pristojan domet) kupit ću još jednu. Tip očito kupuje originalne kartice od razbijenih auta i onda skida transponderski čip i stavlja prazni koji se može programirati. 

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam par mehanicara svi me salju u ovlasteni, oni su sigurno poludili. Nitko nema pojma nista o tome. Koliko to moze kostati uopce?

Link to comment
Share on other sites

Čuj, nađi nekog tko se bavi ključevima. Ako je iole ukorak s vremenom, radi i elektronske ključeve. Ako je dovoljno dobar, može ti to odraditi preko VIN-a ili preko starog ključa.

Tako to rade oni koji znaju. Ako ne možeš naći kod tebe u okolici, u Zagrebu, Osijeku i Zadru postoje ljudi koji to rade pa probaj dogovoriti nekakvo slanje poštom.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne može poštom, auto mora biti prisutan kod iz UCH se upisuje u karticu. Ili skinut transponderski čip sa starog i stavit na novi. Možda netko to i radi. Olympya zašto ne odeš kod kolege u Rijeku on ti to može riješiti za 15 min.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ne može poštom, auto mora biti prisutan kod iz UCH se upisuje u karticu. Ili skinut transponderski čip sa starog i stavit na novi. Možda netko to i radi. Olympya zašto ne odeš kod kolege u Rijeku on ti to može riješiti za 15 min.

poslao sam mu poruku ali nije mi jos odgovorio. Al ako moze idem do njega svakako ?

Link to comment
Share on other sites

Di da nadem ovaj renault pin extractor? 

@MilosB -zelis pomoci pa da pomognemo olympya?

Link to comment
Share on other sites

Imam ga ja, ni sam ne znam di sam ga našao.  pogledaj na netu naći ćeš ga sigurno.

Link to comment
Share on other sites

www.carhelp.info/forums/showthread.php?t=102374

Pogledaj radi li ovaj link.

Link to comment
Share on other sites

poslao sam mu poruku ali nije mi jos odgovorio. Al ako moze idem do njega svakako ?

Jesi li šta riješio?

Link to comment
Share on other sites

Nisam nista, nabavio sam broj od nekog iz Pule koji se bavi time. Samo je u guzvi pa cu ic za par dana. Ako ne u ovlasteni u Porec. Nema druge

Link to comment
Share on other sites

Jbmu da si mi barem bliže mogli smo to riješiti za 10-ak minuta i cijenu dva piva. Meni stigla ona kartica iz Rusije s ejeba i super sam zadovoljan, stavio je kvalitetno kućište a kartica ima odličan domet (za razliku od kineskih koje sam prije kupovao). Mislim da ću kupiti još jednu za rezervu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nakon toliko vremena sada odlucio potrazit konacno nego da mi ti napravi.. I pazi, ovlasteni servis nece jer nije original, neki elektricar koji se bavi tim glupostima isto nece jer nije original. Poludit cu. Ima li nekog u Rijeci? Karlovac ili tu negdje?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.