Jump to content

K7J zamjena dihtunga glave


josipp

Recommended Posts

Opet doso red na to, vec drugi put. Prvo na 95 000 sad na 173.  Koji dihtung preporucate? jel ima kaj komplicirano kaj moram znat? Prvi put mi je majstor to slago ovaj put bi sam jer sam u skripcu s lovom, pa skupljam info, na kolko se glava steze, ventili stelaju itd.

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Upute za stezanje glave dobijes na novoj brtvi. Mozes staviti erlingovu, ona ti je cca 220kn za taj motor, a mozes staviti i victor reinzovu ona ti je 260kn cca(okvirne cijene). A kasnije ti mogu provjeriti tocno na koliko se stelaju ventili, ako netko ne stavi prije.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

meni to radio majstor prije 2 godine. Znam da su trebali novi vijci (jer su elastični pa ne treba kasnije dotezati), glava obavezno na pregled i ravnanje, ostalo ne znam

Link to comment
Share on other sites

Tak sam i ja cuo da je victor reinz medu boljima, erlingov je sad gore pa bi mozda rade probao viktora, glava bu obavezno isla na ravnanje, vijke da isto moram uzet, novo ulje, antifriz. Di to sve kupit? Tokic, Intercars ili neki treci? imo ko dobar rabat negdje?

Link to comment
Share on other sites

Zašto mjenjaš dihtung glave? Ja imam nešto rpeko 120 000 km i do sada nisam trebao skidati poklopac glave motora. Mijenjao sam samo zbog štelanja ventila, dihtung poklopca ventila. Uzeo sam Victor Reinz za iduće štelanje ventila.

Link to comment
Share on other sites

Slini po cjeoj duzini dihtunga, iza ispusne grane odnekud curi na debelo ulje, evo u 3 dana blok je mastan ko burek a do neki dan je jos bilo oke, primjetio sam jos i da semering na radilici slini :/ ..  Predprosle zime kad je bio onaj veliki snjeg i zima stavio sam karton prek donjeg djela kilera, i sa tim zapeo u guzvi u podvoznjaku ispod Savske, a i valjda mu nije pasala voznja na  potezu zg - ogulin za pol vure i tak za nazad. Jbg gluposti kostaju, od sada cu pametnije...

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Tak sam i ja cuo da je victor reinz medu boljima, erlingov je sad gore pa bi mozda rade probao viktora, glava bu obavezno isla na ravnanje, vijke da isto moram uzet, novo ulje, antifriz. Di to sve kupit? Tokic, Intercars ili neki treci? imo ko dobar rabat negdje?

Probaj kontaktirati Anđelka u Lageros

Link to comment
Share on other sites

kakve su ono fore sa izradom bakrenog dihtunga? citam da to ljudi mecu na turpijane aute. jel bi to duze drzalo od obicnog dihtunga?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Opet ja, eto nije 20 hiljada proslo dihtung opet pustio. Druka kompresiju u vodu, puko kiler, zapalil bum cjeli auto. Ovaj put definitivno slazem sam pa me zanima redosljed stezanja glave i na kolko kila se steze, ostalo manje vise znam.

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Znam da se na nekim markama vozila prilikom stezanja glave stavljaju i novi šerafi. Malo se raspitaj pa vidi jel i kod tebe možda treba nove šerafe.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobiješ papir s uputama s victor reinz brtvom.. Imaš i ovaj video da malo vidiš ugrubo kako to ide

Link to comment
Share on other sites

imam ja jednog majstora koji kaže da je svaku glavu stezao 1kg više od propisanog i da mu se ni jedna mušterija nije požalila da je opet probio dihtung

Link to comment
Share on other sites

kak se uopće steže, 2-3 kile i onda u nekoliko koraka po pola okreta, okret,, 90 stupnjeva itd..

Link to comment
Share on other sites

to jos moram istrazit, prvo ide glava na ravnanje a do tad bum valjda skuzio kak se steze.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.