Jump to content

Megane II voda u autu


qice

Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem već duže vremena. Čim padne veća količina kiše u pretincu u vratima kod suvozača bude puno vode.

Ista stvar se događala dok sam imao original zvučnike i sada dok imam keenwoodove.

Pokušao sam svašta od stavljanja brtvila/ljepila, rezanja plastike orignalnih zvučnika i stavljanja iza trenutnih i ništa ne pomaže.

Ima li tko ideju ili savjet kako riješiti ovaj problem?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skuzio ujutro da mi je i s unutarnje strane se zaledila sajba:( tako i tebi ili?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 mjesta su boljka kod megana sta se tice prodiranja vode...odvod vode ispod brisaca zbog nakupljenog lisca- curenje vode kod suvozaca na izlazu filtera klime i na zvucnicima pogotovo ako su naknadno ugradjeni pa je rezana ona plasticna- ja je zovem nadstrešnica:) zbog vece dubine zvucnika...kako rjesiti curenje na zvucniku- napraviti novu nadstrešnicu;) ili probusiti rupicu u pretincu...ovo drugo se zaj....ali znam par osoba koje su i to napravile..uglavnom najbolji posao se napravi skidanjem obloge vrata - detaljno provjeris i imas bolji pristup..

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

A sta se tice vlage u autu kod prodiranja zbog zacepljenog odvoda ispod brisaca , podignuti tapecirung kod suvozaca jer na prvu moze izgledati suh ali ona spuzva ispod -ona koju su francuzi zamislili da sluzi kao dobar mekani oslonac prilikom seksa :))i stvarno je mekan- e ona zna upiti dosta vlage iako je sam tapecirung u potpunosti suh....

Link to comment
Share on other sites

Voda kod suvozačevih nogu često dolazi i zbog začepljenog odvoda kondenzata od klime koji na izlazu ima suženje... Što se tiče vrata i vode u pretincu, skini tapacirung (nije baš jednostavno) i zalijepi malo deblji najlon. Sa gornje strane diht masom ga zalijepi na unutrašnji dio vrata i pusti ga da ide prema van i poravnaj sa donjim rubom vrata. Tako ćeš ujedno zaštititi podizač prozora.

Link to comment
Share on other sites

Zelite reci da kroz filter kabine ulazi voda? Meni se desilo da je suvozacu pod nogama mokro a pretinac pun vode. Ispuhao sam odvode pod haubom i ispod vrata rupe. Sta jos pogledati?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To što si očistio je odvod kišnice a ako se začepi padavinske vode ulaze u kabinu , ovo drugo što kolege spominju je odvod kondenzata klime pri radu istog , koji ima odvod ispod vozila i ako se začepi , kondenzat umjesto da izlazi van vozila , ostaje u kabini. On se nalazi sa donje strane u prednjem segmentu "tunela" iznad izolacionog lima auspuha. Ali to se dešava samo pri uključenoj klimi.

Link to comment
Share on other sites

Imaš ovaj topic več opjevan s svim rješenjima i slikama(ako se ne varam) samo malo potraži po forumu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Očistio odvode vode, kkime. I jos uvijek mi se skuplja voda u kadici, pretincu ispod vozačevih nogu. Ima lo netko u Zg tko bi mi to mogao riješiti. Nemogu vise s ako malo vodu kupiti. Dođe mi da počupam svu spužvu i tepihe pa se vozim na limi.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cb60cf67a74e7cb377277c2dd34d9355.jpg

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

23b9dfef6784e2f8267668b4395a898d.jpg

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

e7a57e28c492055b82113e58b2c8b0c3.jpg

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko voljan da mi pogleda auto i nade rješenje. U stanu sam i nemam alata niti dizalicu.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel si mjenjao zvučnike u tim vratima????Ma to ti iz zvučnika ide voda ili ti je zaštopana rupa u vratima.Skini tapecirung vrata i polijevaj po staklu s vanjske strane pa ćeš vidjeti odakle voda i jel otječe kroz rupu na vratima.

Edited by Prki600
Link to comment
Share on other sites

Hm, trebam to provjeriti samo kako to skinuti. Jeli to ljeoljeno iki samo na sarafe i kopče.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

otvoris vrata i samo vuces (prvo najblize "A"stupu) tu mrezicu od zvucnika, na kraju je uvucena u tapacirung (najblize rucki) pa tamo nemoj previse vuci od vrata, nego treba ka naprijed povuc dok se izvuce (ako prethodni vlasnik nije to odrezao)

kad smines tu mrezicu, sve rupe zatvori ili prekrij spuzvom, sem onih kroz koje se montira mrezica. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoj problem rješio tako da sam izrezao membranu orginalnog zvučnika, na njega namazao brtvilo i stavio preko Sonyevog zvučnika i za sada nema više vode.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Riješio problem. Puštalo na plastičnim čepovima na vertikali karoserije, gdje su vrata od vozača prividana na karoseriju. U Renaultu mi htjeli mijenjati šofer sajbu, a problem mi riješio lik iz autostakla gaženica, Zadar.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.