Jump to content

Prestanak rada bluetooth-a Megane III


Picek30

Recommended Posts

Pozdrav,

prije tjedan dana mi je prestao raditi bluetooth u megane-u 3 (12/2009). Uopće se neće pokrenuti kako bi tražio dostupne uređaje , niti preko menu-a u autu u postavkama mogu ući pod stavku bluetooth. Da li se je netko susreo s tim problemom i da li ga je i na koji način riješio. Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Meni se jednom tako zblesiralo. Pomoglo je kad sam radio ostavio bez struje neko vrijeme. Možeš izvaditi osigurač ili odspojiti akumulator.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to također dogodilo ali prilikom promjene smartphona. Vjerojatno to nije uzrok al se poklopilo.

Otišao sam u servis na hard reset radija i stavljanje novog FW. Od tad do danas tip top.

Imaj na umu da taj proces traje sat i po!

Link to comment
Share on other sites

A jel ko zna možda dali ima taj FW "ovako" za skinuti na netu? Ja sam našao nešto, ali je u google doc fileu i kad ga skinem na laptop, file je prazan, kao da ga je netko obrisao. Sorry Picek30, što sam ti se ubacio u temu, ali i ja imam sličan problem. Kod mene radio spaja i odspaja bluetooth sam od sebe, nekad par puta, nekad samo jednom i onda ga ne želi više spojiti sve dok ne ugasim radio skroz. Resetirao ga jesam (par puta),i bio je akumulator skinut jedno 15-20 min. I ništa.  Kod mene je onaj radio na A :hahahe:ne bih se sad sjetio kako se zove, nema šanse.

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

Mirda13, identičan problem sam imao ja. Otišao sam u servis i napravili su taj harde reset i upucali novi FW. To nije ovaj FW što ga možeš skinuti sa njihove stranice. Upucavali su ga putem servisnog priključka.

Link to comment
Share on other sites

A jel ko zna možda dali ima taj FW "ovako" za skinuti na netu? Ja sam našao nešto, ali je u google doc fileu i kad ga skinem na laptop, file je prazan, kao da ga je netko obrisao. Sorry Picek30, što sam ti se ubacio u temu, ali i ja imam sličan problem. Kod mene radio spaja i odspaja bluetooth sam od sebe, nekad par puta, nekad samo jednom i onda ga ne želi više spojiti sve dok ne ugasim radio skroz. Resetirao ga jesam (par puta),i bio je akumulator skinut jedno 15-20 min. I ništa.  Kod mene je onaj radio na A :hahahe:ne bih se sad sjetio kako se zove, nema šanse.

Kod mene je isto seruckao sa spajanjem i odspajanjem bluetootha kad sam povezivao mobitel. No onda sam ga povezao kao multimedijalni uređaj, a ne telefon, pa sad radi, ali ne možeš do imenika, ali bar se mogu javiti na mob i nazvati brojeve koje sam unio u memoriju na autu.

Hvala svima na pomoći. Prvo ću probati ovo s ostavljenjem radija bez struje, a ako to ne pomogne odoh u servis pa nek naprave hard reset i nek stave novi FW.

Link to comment
Share on other sites

Matt, ma znam da se ne može od njih skinuti, ali reko ono, budući da ima FW, reko pa možda ima i na internetu. Picek30, budem probao ovaj način povezivanja. :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bok, samo da javim, riješio sam problem sa Bluetoothom i radiom. Jednostavno, zaje... sam mobitel (čitaj prčkao po njemu, i završio je na servisu ) kad sam ga dobio nazad, spojio sam ga sa radiom, i sve radi. Ama baš sve. I kontakti, i lista poziva, i kontakti u autu. E, zapravo ne. Ne radi. Kad puštam muziku sa mobitela preko Bluetootha , pjesma svira normalno, ali kad krene sljedeća, nema zvuka(a pjesma svira na mobitelu) sve dok ne pauziram pjesmu preko auta i opet pustim, i onda ima zvuka. Znači kad mobitel sam pušta pjesmu jednu za drugom, zvuk nestane, a kad ja sam šaltam pjesme dok još nisu gotove, svaka ima zvuka. Ali eto. Komunikacija radi bez problema. Sad muzika šteka

Edited by mirda13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo da se nadovežem na moj post prije...... što se tiče puštanja muzike sa mobitela preko bluetootha. Promjenio sam player na mobitelu ( prije sam puštao sa Huaweievog Music playera, sad sam probao preko Google Musica) i sve radi, svaku sljedeću pjesmu koju pušta player sam, ima zvuka, bilo da ja na shuffle, na repeat (sve sam kombinacije probao). Pa evo, ako kome pomogne, drago mi je.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.