Jump to content

Megane 2 vuče lijevo


Prki600

Recommended Posts

Znači Meagne 2 1.6 16v 2008g. 92000km

Vuče u lijevo.Optika uredu, točkovi balansirani, nikada udaran,gume troši ravnomjerno.Osim što vuče lijevo niti volan ne vrati u centar(radi se o malom pomaku ,par stupnjeva).Kada volan stavim u centar auto ide ravno i sve je uredu dok je ovjes našpanan(pod gasom ili pod kočenjem) ali kada nije, ode laganu u lijevo i tako ostane.Sve je na autu provjereno, krajnici,spone,amortizeri(čak sam mjerio visinu, da ne visi na koju stranu možda).Pogotovo je ovo izraženo sada kada sam stavio zimske gume na čeličnim felgama.Što bi to moglo biti,nešto oko letve(možda ona famozna piksa plastična(nikada mjenjana)) ili senzor volana, stvarno sam ostao bez ideja.

Link to comment
Share on other sites

Resetirat polozaj volana.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da se to rjesiti...meni dok je nov bio isto je znao u lijevo vuci, al samo pri kocenju je znao to raditi...2 3 puta bilo i rjesilo se i zadnji 4 5 godina nista od tada.

Link to comment
Share on other sites

Meni isto vuče u lijevo jako malo kako si opisao i to sam primijetio na određenim ulicama koje ajmo reć vise lagano u stranu. Ovjes,špur,felge,gume sve ispravno..

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ubaciš karticu  i kad našiše press brate and start, motaš volan na sirovu snagu skroz ulijevo, kad dođeš do graničnika ne popuštaš  ne ga držiš na njemu 10 sekundi. onda isto ponoviš s desnom stranom i držiš 10 sekundi.

nakon toga ne vraćaš nazad nego upališ auto i vratiš volan i probaš vozit

meni je nakon 2 tavka rituala potpuno ravan.

Link to comment
Share on other sites

ubaciš karticu  i kad našiše press brate and start, motaš volan na sirovu snagu skroz ulijevo, kad dođeš do graničnika ne popuštaš  ne ga držiš na njemu 10 sekundi. onda isto ponoviš s desnom stranom i držiš 10 sekundi.

nakon toga ne vraćaš nazad nego upališ auto i vratiš volan i probaš vozit

meni je nakon 2 tavka rituala potpuno ravan.

kad piše.. press brake and start...volan je zaključan,pod kontaktom to napravit?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene pri velikim brzinama pogotovo jako u lijevo ode. Moram dobrano držati volan pa kad se duže vremena vozim zna i ruka zaboliti.

Isprobam ovo što je @ivan.martinko predložio.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da samo ubacis karticu i motas. Ili das kontakt da se imobilizer deaktivira pa izvadis karticu da se ponovo aktivira i nakon toga ju opet ubacis. Ja sam se dovezao do nekog veceg parkinga i ugasio ga i onda napravio proces, malo se poboljsalo. Drugi dan ponovio opet i sad je ravan.

Link to comment
Share on other sites

Otkako su stavljene zimske gume Renol ide ravno, gdje kuda se dogodi da ode lijevo...

Link to comment
Share on other sites

Ma nisu gume ni optika  niti išta od ovjesa.Sve je provjerno više puta a on ode lijevo zbog nečega.

Link to comment
Share on other sites

A jel moguće da je do te pikse plastične na letvi.Kako se ponaša auto kad to ode, jer moja nije mjenjana već 93000km????Lufta na volanu nema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.