Jump to content

Promjena felge - guma


Kostur_OS

Recommended Posts

Zanima me moze li guma dimenzije 205/55/16 na felgu na kojoj su 195/55/16?

 

Link to comment
Share on other sites

Nije idealno al ako mora moze. Dovoljno je visok profil da ne bi bilo nekog loseg utjecaja

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem.
 

Da li je netko tokario alu felge? Naime na Scenicu je 59,5 a ove alu felge su 56mm. Dakle jedino tokariti.
Koliko utjece na felgu tih 3-4 mm?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pitanje:

 Na meganeu 2 su gume trenutno 195/65 R15. u Onim knjižicama i na vratima piše da mogu 205/55 R17. Ako stavim te veće dimenzije kaj se dešava s ovjesom i upravljanjem i na kraju da li bude to motalo kompjutera ? 

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem.
 

Da li je netko tokario alu felge? Naime na Scenicu je 59,5 a ove alu felge su 56mm. Dakle jedino tokariti.
Koliko utjece na felgu tih 3-4 mm?

ako jois nisi, TOKARI :D nece joj nista biti. a onaj tko kaze da hoce se ne kuzi 3 cuke u cvrstocu i govori to neargumentirano

 

pitanje:

 Na meganeu 2 su gume trenutno 195/65 R15. u Onim knjižicama i na vratima piše da mogu 205/55 R17. Ako stavim te veće dimenzije kaj se dešava s ovjesom i upravljanjem i na kraju da li bude to motalo kompjutera ? 

ja sam na 235/40/18, nema nikakvih losih utjecaja !

na ovjesu mi je nabrze otisao krajnik koji nije imao zastitnu gumicu i ulazila je prljavstina u njega, i to za 2 godine. pa procijeni... 

Link to comment
Share on other sites

pitanje:

 Na meganeu 2 su gume trenutno 195/65 R15. u Onim knjižicama i na vratima piše da mogu 205/55 R17. Ako stavim te veće dimenzije kaj se dešava s ovjesom i upravljanjem i na kraju da li bude to motalo kompjutera ? 

Jel ti ne piše možda 205/50/17? Imao sam na svom sedane-u i 215-45-17 i dok sam ih potrošio prešao sam na 205-50-17 i na kraju se vratio na 195-65-15 kad sam predao auto ocu. Još je bio i spušten oprugama. Prešao sam za to vrijeme preko 60000km i nije bilo nikakvih problema sa ovjesom. Sad je u nazad 3 i pol godine u stock stanju.

Link to comment
Share on other sites

da jesu 205/50 R17 i  205/55 R16 

ali sa većim kotačima bude se i bolje okretal kotač teoretski bi i manje trošil ?  

Link to comment
Share on other sites

bude ti mozda malo vise trosio. promjeri su ti isti. jedino su generalno gledajuci veci promjeri felgi, vece mase. pa malo gubis na ubrzanju i kocenju

Link to comment
Share on other sites

U potrošnji nisam imao previše razlike na 15'' i 17''. Motor je 1.4 16v i potrošnja mi se kretala uglavnom oko 7l (+- 2-3dl) normalne vožnje. Najbolje da isprobaš, pa vidiš kako se auto ponaša na 17''.

Link to comment
Share on other sites

iskreno ni ja ne primjecujem projmenu u potrosni zimske/ljetne 195/65/15 i 235/40/18

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.