Jump to content

Nacrt prijedloga iskaza o procjeni učinaka nacrta prijedloga zakona o izmjenama i dopunama zakona o sigurnosti prometa na cestama


Blashyrkh

Recommended Posts

Dobro jutro svima i prije svega, želim Vama i Vašoj obitelji uspješnu 2017. kako na poslovnoj tako i privatnoj razini. 

Nisam siguran da li sam kreirao topic na ispravnom mjestu, ali vjerovanja sam kako će admin već premjestiti na adekvatnu lokaciju. 

Radi se o nacrtu prijedloga iskaza o procjeni učinaka nacrta prijedloga zakona o izmjenama i dopunama zakona o sigurnosti prometa na cestama (mogli su naziv još više zakomplicirati, no dobro ništa manje od komplikacija niti ne očekujem od MUP-a) i savjetovanju s javnošću, što vidim kao priliku da ostavimo naša stručna mišljenja na tom portalu. Da sada ne duljim i ne opisujem što se navodi, moja preporuka je da pogledate i ostavite Vaš prijedlog.

Nažalost (koliko sam informiran) Odluka o naknadama tehničkog pregleda ostaje ista što je poražavajuće (pogotovo u smislu korištenja alternativne vrste pogonskog goriva). 

Da ne duljim: 

 

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=4507

 

lp
D

P.S. predlažem da si paralelno s otvorenim e-savjetovanjem otvorite i trenutno važeći Zakon http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama kako bi Vam bilo jednostavnije pratiti odredbe koje će se mijenjati.

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo upozorio korisnike vozila starih do 10 godina da se porez na motorna vozila od 01.01.17 plaća prilikom registracije. Tako da treba jos dublje zavirit u đep.

Link to comment
Share on other sites

Porez na vozila starija od 10g se ne plaća.

Plaća se jedino kod promjene vlasništva 5% vrijednosti auta kao što je bilo do sada.

363243b4a64e522168b77cb5b33c2108.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo upozorio korisnike vozila starih do 10 godina da se porez na motorna vozila od 01.01.17 plaća prilikom registracije. Tako da treba jos dublje zavirit u đep.

To mi je do yaya. U 9. ili 10. mjesecu sam platio porez i sad ću opet morati za 2-3 tjedna prilikom registracije.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro da si platio...jer bi sada morao i sve zaostatke ... :)

Kakve zaostatke? Platit ću godišnji porez 2 puta u razmaku par mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

Ono je bilo za prošlu godinu, a sada platis unaprijed.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neš ti para, Borny za naša kola :D 

Radije dragu izvedem dvaput na ćevape i pivu :)

Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam slucajno saznao da porezna nije proknjizila moju poreznu uplatu prije nekih 2-3god. Ni opomene, ni obavijesti, ni izvjestaja.... nista.

Na pitanje kako ti jebeni idioti misle da cu ja (ili bilo tko drugi) znati da uplata nije proknjizena nemaju neki pametan odgovor.  Rijesenje? Stornirajte uplatu od prije 2-3god i napravite novu s kamatama!

Kroatistan at it's best. IMHO i bolje je da se taj namet placa prilikom registracije.

Link to comment
Share on other sites

Kaj te boli đoko jel proknjižena ili nije? Imaš potvrdu i miran si, dalje je njihov problem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.