Jump to content

Clio II 2003 1.2 16V


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav. Imam mali problem sa Cliom, nije nešto što me pretjerano smeta, ali planiram to riješiti prije novog tehničkog. Naime, auto mi dosta gubi ulje. Ne miješa ulje i vodu, antifriz obično padne sa max na sredinu i tu stoji. Ulja proguta cca 3L na 6000km (li la, sad se ni ne sjecam koliko tocno, ali dosta). Malo sam gledao di bi moglo curiti i skužio sam da mi je sve masno sa straznje strane motora (prema kabini) te je prednja osovina masna. Također, pri laganom gasu mi se cuje tik-tik-tik (cca 1900rpm) dok je hladan, kasnije se smanji. Kod nadolijevanja ulja taj se zvuk jako slabo manifestira (ali ja ga i dalje cujem).

Za gubitak ulja sam skoro siguran da je brtva poklopca ventila. Gledao sam cijene te brtve i oko 100kn su. Mehanicarska radiona mi je htjela naplatiti 2100kn za zamjenu što sam odbio, jer realno za tu lovu cu i sam to zamijeniti. Koja je realna cijena takvog popravka?

Što se tiče ovog lupkanja, što bi to moglo biti?

Auto ne dimi te iako trosi ulje nikada nije ostao bez njega.

 

Hvala na pomoci :)

Link to comment
Share on other sites

Brtva poklopca ventila je meni otišla nakon 90.000kn. Propišala tamo negdje kod bobine i zamastila motor prema kabini. Originalna nova nije bila ni 200kn mislim. Usput kaem mehaničarima da ti podese zazor ventila kad je već poklopac dolje.

Link to comment
Share on other sites

Brtva poklopca ventila je meni otišla nakon 90.000kn. Propišala tamo negdje kod bobine i zamastila motor prema kabini. Originalna nova nije bila ni 200kn mislim. Usput kaem mehaničarima da ti podese zazor ventila kad je već poklopac dolje.

A koja bi bila realna cijena zamjene? 2100 mi je previse nekako

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti za taj posao ne bi smjeli uzeti više od 200-400kn ovisno da li podešavaš zazor ventila ili ne.

Link to comment
Share on other sites

pa to je previše i za zamjenu svega kad pukne zupčasti,a di nije skupo za promjenu brtve poklopca..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti za taj posao ne bi smjeli uzeti više od 200-400kn ovisno da li podešavaš zazor ventila ili ne.

Za te pare kupim cijeli motor novi. Prica lik meni kako to traje 6-8 sati, a mislim si ja, pa za tu lovu cu i sam to naucit. I na kraju nadjem video na youtubeu kako se to radi, ako ima sat i pol posla maksimalno.

 

To realno mogu i sam, mislim osim redoslijeda zasarafljivanja nemam kaj fulat?

Link to comment
Share on other sites

Imaš moment ključ?

Osobno dosta šarafim po autu, al tako nešto nebi sam radio.

Link to comment
Share on other sites

Imaš moment ključ?

 

Osobno dosta šarafim po autu, al tako nešto nebi sam radio.

Nemam, znam da je potreban za ovako nešto :(

Možda je i ovaj u servisu mislio kupit s mojom lovom haha

Link to comment
Share on other sites

A oče to tak kad je plastični poklopac, nije to nikaj teško ni komplicirano, ako imaš dve daske u glavi skužil buš sve sam. Bar bu ti zanimljivo i naučio buš nekaj novo a za zatezat poklopac ti baš i netreba kilo ključ.

Link to comment
Share on other sites

Svi Renault 16V benzinci imaju hidrauličke podizače ventila osim 1.2 16V koji imaju klasične podizače kao i 1.2 8V.

Link to comment
Share on other sites

350kn s time da sam promijenio brtvu poklopca i brtvu klapne gasa ako me pamcenje sluzi, stelanje ventila i odmascivanje masine na 1.2 8v bio sam uz majstora i jedino sto je trajalo je bilo ispijanje neke dobre rakiještine :D posao uvrh glave 1,5h pao nam šaraf pa smo ga trazili po mašini.

Link to comment
Share on other sites

350kn s time da sam promijenio brtvu poklopca i brtvu klapne gasa ako me pamcenje sluzi, stelanje ventila i odmascivanje masine na 1.2 8v bio sam uz majstora i jedino sto je trajalo je bilo ispijanje neke dobre rakiještine :D posao uvrh glave 1,5h pao nam šaraf pa smo ga trazili po mašini.

Dobro ja nemam bas takve majstore, volio bi da imam haha bar mi nebi bilo mrsko ic na servis

Ugl, nasao sam ovaj video, po meni se cini ok odradjeno

https://www.youtube.com/watch?v=72pvanQpmP4&t=60s

Link to comment
Share on other sites

Ma nemaš se kaj bojati nije to nikaj strašno, još ak imaš grijanu garažu il ju možeš posuditi na jedan dan i naravno ak imaš volje zezat se s tim napravi sam, zakaj bi bacio 200-300kn bolje za te novce dobro pojest i popit 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas bacio pogled i izgleda da je i meni otišla brtva poklopca ventila, Med0 imaš možda negdje kataloški broj?

S1.jpg

S2.jpg

S3.jpg

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

a znaš li ti zašto meni ne radi e-bay  prekidač za impulsno otvaranje prozora? ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.