Jump to content

"Zglob" na pedali gasa


pere

Recommended Posts

Evo tek nakon gotovo godini dana sam skuzil da dok dam gas do poda, ima jos jedan "pod" .:zubo: 

Zna mozda ko o cem se tu radi? Dakle gas do daske ide u takoreci dva stupnja. Nisam primjetil da kad ga skroz okinem da dobim kakav turbo boost hehe... jedino mi se cini da kod zivlje voznje brze zaspoola turbinu, tj, moze moze ga se ajmo rec ostrije vozit... al opet mozda su u sumi.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato to bi trebao biti "kick down" kojim se služi kod panične reakcije 

Link to comment
Share on other sites

Zglob na pedali gasa sluzi da gasi tempomat i speed limiter kod panične reakcije. Kakav turbo boost?

Link to comment
Share on other sites

Moj dobije 30 konja i 60Nm kratkotrajno kad to stisnem. Ali to ima samo ova moja verzija. 

Link to comment
Share on other sites

Hehe bas me zanima ko u panici stisne pedalu gasa do kraja?? LOL!! Al hvala, budem probal!! :dobroje:

Zrmi, Turbo boost je fora s Knight Ridera :yeah:, dakle zaebancija... iako samo cuo da neki dobe neke njutnmetre u tom podrucju, upravo kak veli Max.

Max, se osjeti to povecanje snage? U biti je to kod da je Auto nachipan al samo dok je pedala do metala je tak? :D

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako je na novim vozilima no meni sluzi da izgasim oba tipa kod preticanja a imas recimo speed limiter ukljucen. Ovo sa boostom naravno imaju neki kao npr. novi focus RS pa imas taj overboost u Nm. Za ovo na tvom autu jos nisam cuo.

Link to comment
Share on other sites

auto c normalno ubrzat i na tempomatu, ako se da gas, a poslije se vrati na zadanju, ak se napravi kickdown ju bas gasi, al tu nije problem, nego je npr speed limiter na 50, a ti moras ubrzat na npr 70 da izbjegnes nesto, ili bilo sta. e tada, kickdown override-a speedlimiter i ubrza preko ogranicenja. 

Link to comment
Share on other sites

Moj dobije 30 konja i 60Nm kratkotrajno kad to stisnem. Ali to ima samo ova moja verzija. 

Ima to i moj tce! Samo dobije 50ks i tu negdje nm ??

Link to comment
Share on other sites

Ja uvijek stscem pedalu do metala, zato mi ne trosi ko nekima 5 nego 8 ?

Na L2 automatik to sluzi fakat kad ga hoces skroz razvuci, jer inace ranije presalta.

Link to comment
Share on other sites

auto c normalno ubrzat i na tempomatu, ako se da gas, a poslije se vrati na zadanju, ak se napravi kickdown ju bas gasi, al tu nije problem, nego je npr speed limiter na 50, a ti moras ubrzat na npr 70 da izbjegnes nesto, ili bilo sta. e tada, kickdown override-a speedlimiter i ubrza preko ogranicenja. 

Bas sam isprobal... kickdown ne gasi Tempomat, a speed limiter nemam, il ne znam da ga Imam LOL. Hm sad dok si malo razmislim, stalno se smijem gumbicu Tempomata kak dok ga kliknem u suprotnu stranu pojavi se crvena ikonica na tabli, to bi mogo bit limiter ha? A ja uvijek mislio da je s time Temponam na off :D... cemo probat dok idem Doma.

Max  :yeah:  :hdbg:

hvala direstraits, vjejatno gasi klimu i grijac, al stvarno ne znam kaj mi to donosi jer se ne osjeti nist.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moj je limitator memoriran na 220.

To je zbog CO2 koji poslije toga bude u vecoj količini [emoji23] [emoji23]

Link to comment
Share on other sites

meni je to u početku jako smetalo, naučio sam pri pretjecanju stisnuti gas do poda, i onda mi se znalo dogoditi to kad papučica propadne kao osjecaj da sam izgubio gas...naravno to je samo osjećaj a auto ide i ubrzava...sad sam se već navikao pa ono i kad stisnem do kraja ipak stisnem do tog zgloba, dalje ne...tempomat i limit speed ne koristim to mi je nepotrebno.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.