Jump to content

Zamjena žaruljica u prekidaču prozora; regulatora visine farova ( Megane 1 )


Optimista

Recommended Posts

Ahoj, 

Nedavno sam skužio da mi ne svjetle prekidači od prozora niti regulator visine farova.. Malo sam prčkao po forumu ali nisam uspjeo naći nikakve slike pa sam odlučio uzet stvar u svoje ruke. Izvadio prekidače iz kućišta i krenuo malo po malo.

 

1. Treba izvadit cijeli nosač prekidača iz vrata, zabijete ravni šrafciger na početak nosača i polako probate "izvadit" nosač van.. 

2. Izvaditi prekidače iz nosača. 4 kopče, 2 sa svake strane, stisnu se i prekidač se gurne prema van, izlazi uz malo nagovaranja..

Tox8rGXl.jpg

3. 4 "kopče" na prekidaču, 2 sa svake strane.. prvo se skidaju zadnje, pa se "poklopac" digne i prednje 2 se skinu lagano.

CLFcHWnl.jpg

4. "klackalicu" skinut, ima 2 kopče, 1 sa svake strane.

pFNLZQNl.jpg

5. Narančasta plastikica u kojoj se nalazi žaruljica, izvuć ju s klještima.

7INhZW1l.jpg

oxtYXZPl.jpg

Unutrašnjost prekidača

j5OD7wol.jpg

6. Odredit + i - polove, zamijenit žarulju, stavit ledicu po mogućnosti i vratit sve istim redosljedom.

 

Nosać će bit dosta prljav a i prekidač ako se nije čistilo jer se akumulira prljavština tokom godina. Preporučljivo očistit :)

LZoDbNkl.jpg

Link na zamjenske žarulje originalnog tipa.

http://www.ebay.com/itm/20pcs-Edison-Miniature-3mm-12v-Lamp-Bulb-Bombilla-Incandescent-Filament-Rice-3mm-/252351514467?hash=item3ac1528763:g:phUAAOSwGotWqMpQ

 

Btw, ovdje bi meni došla mala pomoć.. Eksperimentirao sam s ledicama različitim koje sam izvukao iz t5 kućišta ali nisu baš surađivale, tj preslabo je to svjetlilo.. Najjače je svjetilila smd diodica koju sam uspio nagurat u kućište pa me zanima dal bi se kod korištenja ledice trebalo rješit narančaste plastikice ili kako ( ovo se pitanje odnosi na kolegu frenchkey :bigl: )

 

I sad za regulator visine farova.

1. Skinut poklopac osigurača

2. Vidjet ćete 3 torx šrafa koje ćete odvidat

3. Izvaditi cjelu plastiku van

4. Regulator se drži u plastici pomoću 4 kopče.. Trebat će vam ravni tanki šrafciger. Prvo jednu stranu oslobodite i onda drugu. Uz malo nagovaranja će izać van

gahaaWnl.jpg

4dXvEROl.jpg

NThNszGl.jpg

5. Sveukupno 6 kopča, 2 na licu kotačica, 2 sa svake strane regulatora.. Nakon što oslobodite kopče otvorit će se regulator

CB8Ix5yl.jpg

3o1KikRl.jpg

pvYpHOnl.jpg

6. Vidjet ćete malu žaruljicu, zalemljena je. Odlemite, zamijenite.

f5OSTxkl.jpg

DCaiGaUl.jpg

zGCW36gl.jpg

7. Sklopiti nazad istim koracima samo unazad :D

 

I to je to, uspjeli ste zamijenit sve žaruljice, uživajte u ponovnom osvjetljenju  :yeah:

 

Kritike dobrodošle.

Edited by Optimista
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zanimljiva tema, dodao bih još nešto da ne otvaram novu a dio je ove tematike. Kako se mjenja rasvjeta u joystick-u za električne retrovizore? Evo slike ispod...

mj_-ZYwy5qGCHLfAcD8JRMg.jpg

Link to comment
Share on other sites

čini mi se da ga moraš otvoriti i da je led zalemljen za pcd ploču ispod dugog plastičnog tuljka.

Meni je na laguni svijetlio samo ova točkica na prekidaču. Okolni znakovi na prstenu nisu svijetlili.

Mislim daje tako i na espaceu

Link to comment
Share on other sites

bogme zagledat ću se bolje :D

 

@ Optimista, radilo se nekad davno na tim prekidačima i ubacivalo led žarulje crvene boje koje još uvijek svijetle. I ne samo da nisu preslabe nego sam ih gurao dublje u kućište jer smetaju perifernom vidu koliko blješte

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.