Jump to content

potrošnja 1.2 16v


josina

Recommended Posts

auto se vozi samo po gradu i sad maže 10l.gore imam one gume širine 195 15cola.čini mi se da je to malo previše

Link to comment
Share on other sites

koji clio, koji grad, kolko kilometara, koji uvjeti, ko ga vozi, na kolko okretaja, kolko km ima auto, kad su sviječice mjenjane, koje gume, kad je rađen servis na autu, kad je mjenjan filter zraka,...

mislim da si skužio da treba još podosta detalja. :)

 

Link to comment
Share on other sites

dakle clio ll 1.2 16v ,kt,135000,zimski uvijeti,ja,vožnja od 2000-2500,šaltam na 3000 nekad više,servis radjen ali mislim da svjećice nisu dirane ,gume zimske 195-50-15

Link to comment
Share on other sites

Ako se voziš samo po Kutini po 2-3 kilometra do birca i natrag onda je to realna potrošnja.

Link to comment
Share on other sites

Zima je i hladan zrak i komp fila bogatiju smjesu. Moj trosi gradske10 i po ljeti i po zimi, nema razlike..

Link to comment
Share on other sites

Nije realno, bez obzira kaj vozi samo po gradu. Meni se je sad u zimi stabilizirala na 7.5, 90% vožnje po Križevcima, relacije od dva-tri kilometra, jednom tjedno van grada 10 km do punice... Nikada nisam imao prosjek veći od 8 l, a em je auto teži od Clia II, em je dosta snažniji

Link to comment
Share on other sites

Nije svaki auto isti. Ak ima puno km vise trosi, ak ima malo, manje. Pa ovisi i o kvaliteti goriva, vozis li se sam il sa dva suputnika. Ovisi i o stilu voznje. Najbitnije ovisi i kako racunas potrosnju, board compovi nisu u pravilu tocni..

Link to comment
Share on other sites

Nije realno, bez obzira kaj vozi samo po gradu. Meni se je sad u zimi stabilizirala na 7.5, 90% vožnje po Križevcima, relacije od dva-tri kilometra, jednom tjedno van grada 10 km do punice... Nikada nisam imao prosjek veći od 8 l, a em je auto teži od Clia II, em je dosta snažniji

Ovo boldano čini razliku, em je turbo motor.

 

BTW potrošnja je možda malo previsoka. Ja bi šaltao na 200-500 okretaja niže, promjenio sviječice i filter zraka.

Ako su sviječice u kurcu desila bi se korekcija od čak litre i pol kako je bilo u mom slučaju.

Link to comment
Share on other sites

Imam isti auto, 230 i kusur tkm, Zagreb i Samobor, ugl gradska voznja i malo otvorene (obilaznica), cca 6L kad pazim, 7-8L kad ne pazim. Saltam ga na oko 3000-4000 ovisi kako vozim taj dan (kad pazim onda je na oko 2700-3000 saltanje). Gume 175/65/r14 ak me sjecanje dobro sluzi. Makar sad po zimi malo jace trosi, rekao bi da je oko 7.5L normalne voznje. Nisam dugo mjerio, znam samo da sam vjecno na rezervi i da sa 50kn napravim 80ak km

Link to comment
Share on other sites

sorry lažna uzbuna, bio sam napunio pun rezervoar i na nekih 350 km mi je kazaljka od spremnika pala skroz na rezervu,jučer sam išao ponovo tenkirat punoga kad ono ugodno iznenadjenje stalo samo 42l na 600km.inače koliko auto imam oko godinu dana a sad sam prvi put ga punio do čepa:aua:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.