Jump to content

značenje injection signal not seen for 4 seconds or longer??


Kiky

Recommended Posts

Poštovanje. Od nedavno sam vlasnik Lagune II 1.8 16V 2001. godište, znači škakljivi model :). U "Hidden Menu-u" javlja grešku po slovom "t" Što znači, injection signal not seen for 4 seconds or longer, pa me zanima da li netko zna što to točno znači i da li se treba brinuti.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

Možda je prethodni vlasnik imao problema i riješio to, ali nije resetirao grešku.

Resetiraj grešku pa ćeš onda vidit da li se ponovno javlja ili je jednostavno ostala u memoriji od prije.

Link to comment
Share on other sites

Zasto je skakljivi model? 

Prijatelj ima isto 1.8 16v sa nesto preko 250tkm, kupio ju je sa manje od 90tkm i odmah ugradio plin. Od vanrednih radova 2x letva i jednom varijator faze, ostalo sve normalno odrzavanje, servisi, kocnice, distribucije.. niti jedna bobina, ni podivljale struje. Dok je unutrasnjost malo slabija i podizaci prozora jedno 4vozaceva i ostali bar po jednom promjenjeni..ali ima je skoro 10god vec

Link to comment
Share on other sites

Zasto je skakljivi model? 

Prijatelj ima isto 1.8 16v sa nesto preko 250tkm, kupio ju je sa manje od 90tkm i odmah ugradio plin. Od vanrednih radova 2x letva i jednom varijator faze, ostalo sve normalno odrzavanje, servisi, kocnice, distribucije.. niti jedna bobina, ni podivljale struje. Dok je unutrasnjost malo slabija i podizaci prozora jedno 4vozaceva i ostali bar po jednom promjenjeni..ali ima je skoro 10god vec

Nisam mislio baš na taj 1.8 već na sve Phase 1 Lagune. Imaju puno "dječjih bolesti" večinu je lako riješiti, srećom. :) Na kraju to su za sad priče, a stvarnu situaciju ću vidjet i sam. :D 

I da što se tiče greške više se ne pojavljuje nakon reseta

Link to comment
Share on other sites

Zasto je skakljivi model? 

Prijatelj ima isto 1.8 16v sa nesto preko 250tkm, kupio ju je sa manje od 90tkm i odmah ugradio plin. Od vanrednih radova 2x letva i jednom varijator faze, ostalo sve normalno odrzavanje, servisi, kocnice, distribucije.. niti jedna bobina, ni podivljale struje. Dok je unutrasnjost malo slabija i podizaci prozora jedno 4vozaceva i ostali bar po jednom promjenjeni..ali ima je skoro 10god vec

Vidiš ovaj podatak mi je interesantan. Ja svoju imam već 6 i kusur godina i od podizača mi je otišao suvozački i stražnji desni. Vozačev je još uvijek ispravan i radi bez greške. Inače, na suvozačevom sam promjenio samo onu plavu plastiku i sve radi ok. Sa stražnjim desnim sam imao najviše problema i na kraju mi je uletila prilika koja se ne propušta (komplet podizač - uključujući Temic modul u skoro tvorničkom stanju sam našao za oko 250 kn na ebay-u) tako da je natrak desno skoro novi komplet podizač. Isto tako mi nisu jasne te letve volana, kod mene je varijabilna servo letva i nikakvih prolema s njom jedino svakih cca 3 godine promijenim ulje u sustavu servo volana.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.