Jump to content

Megane 1.6e problem s uljem


Loki

Recommended Posts

Provjero crijevo jeli prohodno, kroz njega isto mora lagano puhati kad auto radi

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Skinija crivo od iberlaufa. Bilo je dosta naslaga unutra, vidljivo na slikama. Ocistija sam brake cleanerom i izvuka sipkom i krpom koliko sam moga.

Napravia sam test sa papirom, mislim da ne puse vani nego usisava zrak unutra.

Slika sam sipku, nakon cca 800km voznje.

Ocistija sam masnocu oko filtera. Napravija 10ak km blago zivlje voznje i skupilo se malo masnoce desno iznad filtera, nisam slika.

Kad sam sta vidija sam da lagano kapa ulje ispod kartera... sliva li se od negdi ili je sa cepa... ne znam :/

 

20170122_105921.jpg

20170122_103048.jpg

20170122_121113.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja minja ulje nego meštar. :/

Sad je, pretpostavljan, više ne mogu stavit bez da iscuri ulje.

Nego me brine druga stvar, nakon blago življe vožnje (do cca 3-3.5k okretaja) pojavljuje se blijedi dim iz motora. Nisam još siguran odakle...

Je li moguće da je uslijed topline isparava ulje sa površine motora?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav ekipa, evo da nastavim.

Ovaj dim se pojavljuje jer imam malu pukotinu na ispusnoj grani. Ovaj dio sa prednje strane motora gdje se 4 cijevi spajaju u jednu pa tu na spoju je rez.

Tražio sam po njuškalu polovnu granu, ali nisam siguran šta mi točno treba jer su mi rekli da postoje 2 vrste.

Morat ću slikat pa poslat....

Btw, ako znate da neko prodaje dijelove od megana javite se :)

Inače trebat ću mijenjat dihtung glave, ali za to ću posebnu temu otvorit da je preglednije :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam za svoj novu originalnu granu s one strane Dunava platio četvrtinu cijene koju je tražio Renault HR. Cca 500 kn s vijcima

Link to comment
Share on other sites

Samo da pojasnimo, meni treba onaj prvi komad do spoja na kojem je neka konusna brtva (ako sam dobro svatija meštra da je reka konusna brtva)....

On mi je reka da polovna ne bi trebala biti više od 300kn...  

Link to comment
Share on other sites

ovo je moja stara s pukotinama, ali nigdje nije puštala dim i nova, na nju se konusno spaja cijev. Samo rijetke su polovne koje nisu pukle, pa ju dobro pregledaj

 

 

grana.jpg

IMG_20140624_190911n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na istom mistu je moja pukla.

Sad si mi da mislit kad kažeš da nije dim puštala...  

Ooo jebenti... 

Link to comment
Share on other sites

Imam ja jednu ispušnu, mislim da je čitava, samo treba navarit vide na nju..

Edited by Optimista
Link to comment
Share on other sites

Ove vide di idu matice za heatshield su puknute, netko otkinuo valjda..

Link to comment
Share on other sites

pa mogu se izviti to su, kako li se ono zovu..., pržunjeri :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Skinija sam poklopac i slika granu.

@frenchkey izgleda da je na isto misto pukla ali mislim da je moja malo više pukla pa zato dimi :/

Točno se poznaje crno na poklopcu di puše...

20170323_113209.jpg

20170323_113408.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo slikao sam ti. Bez pukotine je a treba zavarit donje šrafe.. Znao sam da neš treba zavarit al sam se zabunio..

 

Ili ako hoćeš aftermarket ispušnu :p

IMG_20170323_135654.jpg

IMG_20170323_135705.jpg

IMG_20170323_135717.jpg

IMG_20170323_135724.jpg

IMG_20170323_135520.jpg

Link to comment
Share on other sites

a šta tu imaš raditi? izvučeš vijke iz svoje puknute grane i staviš ih u ovu koja je cijela al joj fale vijci.. ako su navoji dobri. kakvo varenje..

Link to comment
Share on other sites

Vidiš da su odrezani vijci dole koji se spajaju s ostatkom ausouha i na koje ide matica, gornji su dobri.

Link to comment
Share on other sites

To bi se dalo probit pa ponovo maščat.... 
Pržunjere za poklopac  se mogu stavit nove, to nije problem. Ova desna je puknuta, ali ako se neda odvit može poklopac stat i na 2 vide....

Bitan mi je ovaj donji dio koji ide na ostatak auspuha. Jel tu fali još neki komad, neka brtva?

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran.. ali i da fali imaš sa svoje. 

French će znat najbolje reć ako fali nešto na ovoj ispušnoj s slike.

Link to comment
Share on other sites

Fali joj malo pjeskarenja ništa više. Šalim se, samo izvij pržunjer i stavi svoj ako te brine da zaštita stoji na dva vijka. I obavezno stavi zaštitu, previše grije prema alternatoru bez nje i zna spržiti izolaciju na kablovima koji idu u blizini (moj slučaj, smrvila se izolacija senzora servopumpe i to je bio uzrok čudnom povećanju broja okretaja)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.