Jump to content

Rezistor ventilatora, automatska klima, čudan problem...


Equilibrium

Recommended Posts

zar nije kolega na forumu ''komplet instalacije'' od rezistora do ventilatora za Clio platio skoro 300 kn kod ovlaštenog (Gašperov)?! A Kinezi naprave i pošalju za 12, 13 $ :aua:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Trazio na ebayu upravo, hvala ti! 

Sada probaj dodatno na starom 'krepanom' rezistoru napraviti modifikaciju možda on ipak radi kada se konektor istopio. Moj prvi popravak je bio rezanje konektora te lemljenje žica direktno na pločicu jer tu obično nastaje problem. Naravno između žica su stavljene 'luster' kleme... Tako sam se vozio skoro 3 godine dok nije baš do kraja krepao... Zadnji popravak sam kupio drugi konektor na otpadu da ne 'režem' novi rezistor te sada mogu birati spajanje sa konektorom ili bez :yeah:

WP_20140410_19_25_33_Pro (Small).jpg

WP_20140410_19_18_08_Pro (Small).jpg

Link to comment
Share on other sites

zar nije kolega na forumu ''komplet instalacije'' od rezistora do ventilatora za Clio platio skoro 300 kn kod ovlaštenog (Gašperov)?! A Kinezi naprave i pošalju za 12, 13 $ :aua:

Točno, čim Kinezi to rade znači tražena je roba, pa taj rezistor i instalacijske konektore skoro svi francuzi i još neki koji nisu francuzi koriste... Ne znam kako ide skidanje na Cliu table te da li se ona mora skidati kod promjene dotične instalacije ali 300 kn dam odmah ukoliko mi ovlašteni skine tablu na scenicu i promjeni instalaciju... :piju:

Nekako mi se čini ni da je oni nisu mijenjali sa novom nego su brikali direktno...

Link to comment
Share on other sites

Sada probaj dodatno na starom 'krepanom' rezistoru napraviti modifikaciju možda on ipak radi kada se konektor istopio. Moj prvi popravak je bio rezanje konektora te lemljenje žica direktno na pločicu jer tu obično nastaje problem. Naravno između žica su stavljene 'luster' kleme... Tako sam se vozio skoro 3 godine dok nije baš do kraja krepao... Zadnji popravak sam kupio drugi konektor na otpadu da ne 'režem' novi rezistor te sada mogu birati spajanje sa konektorom ili bez :yeah:

WP_20140410_19_25_33_Pro (Small).jpg

WP_20140410_19_18_08_Pro (Small).jpg

Vjerojatno i budem. Ali tek nakon što nabavim novi jack... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

prijatelju stigao rezistor i kablovinje iz Kine s natpisom Valeo made in France. Na njegovom originalnom piše Valeo made in China, hahhaha.

Radi besprijekorno. Za sada.

https://www.aliexpress.com/item/Air-Conditioning-Blower-Resistor-Connector-Wire-for-Citroen-Renault-Megane-Scenic-Clio-PEUGEOT-207-607-6441/32718240727.html?spm=2114.13010608.0.0.carNyF

Link to comment
Share on other sites

Hmm, u opisu artikla piše:  Attribute: For VALEO Genuine Equipment, Country/Region of Manufacture: France

E sada kao primjer što smo čitali tu na forumu Turci prvi proizvode 'Hattat' letve volana pa koje onda dilaju TRW-u pa koji prodila dalje Renaultu ne bi me čudilo da se i ovo radi u istoj tvornici, danas stvarno više ne možeš znati...

Link to comment
Share on other sites

kaže da mu se čak čini da u prvoj brzini malo jače puše nego prije. Uglavnom cijena je odlična

Ako crkne javit će pa ćemo po Kinezima drvlje i kamenje :bigl:

Link to comment
Share on other sites

kaže da mu se čak čini da u prvoj brzini malo jače puše nego prije. Uglavnom cijena je odlična

Ako crkne javit će pa ćemo po Kinezima drvlje i kamenje :bigl:

Hehe samo im kažeš da ćeš ostaviti loš feedback i da vidiš stiže odmah besplatno 'šleper' rezistora dovoljno za cijeli forum bar za godinu dana !:zacugu:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.