Jump to content

Scenic III 2012, 1.5dci trokiranje


Balki

Recommended Posts

Pozdrav ekipa,

Nedavno sam kupio Grand Scenic 2012.g.  1.5dci pa imam par problema, naime sada kad je vani  -12 stupnjeva ponekad pocne trokirati nakon cca 1 minute rada.. Znaci na hladno upali bez problema radi na 1000 ok/min i nakon cca 1-2 minute pocne trokirati kao da jedan cilinadra ne radi, to traje mozda pola minute i kasnije normalno radi. Da li je tko imato takve probleme ?

Drugi problem je sum vode u sustavu grijanja, isto ponekad kad dam gas cuje se grgljanje vode i nakon nekog vremena to nestane, pratio sam posudu s antifirzom i tu nista ne fali, znaci ne curi nigdje.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

jedan frend je imao slične simptome na mercedesu. Otišao dihtung glave, ulazio antifriz u cilindar pa je trokirao i voda grgljala u sistemu. Nek ti neki majstor izmjeri prisustvo plinova u antifrizu, trebao bi imati tu spravicu. Možda i nije to, ali bolje provjeriti

Link to comment
Share on other sites

A ovo za trokiranje je svima nama isto...lose gorivo...svima hoce sad ujutro malo zajebavati.

Link to comment
Share on other sites

A ovo za trokiranje je svima nama isto...lose gorivo...svima hoce sad ujutro malo zajebavati.

Meni ne trokira, možda samo jer je novi/ji auto. Znači možda nije do goriva, možda je do dci-a.

Link to comment
Share on other sites

Ja se drzim da je do ovog naseg smeca od goriva...malo je bolje otkad sam se vratio na INU ( vraga malo....puno je bolje) jer dci sam imao i u Aplama na -15 pa nije trokirao.

Link to comment
Share on other sites

Ja se drzim da je do ovog naseg smeca od goriva...malo je bolje otkad sam se vratio na INU ( vraga malo....puno je bolje) jer dci sam imao i u Aplama na -15 pa nije trokirao.

Da problema ove zime sa dizelom ima, ima i ja to znam, ali da je nešto puno i na široko nije. Na -15 bi svačije gorivo trebalo bit ok, a budući da sam primoran se baviti ovim problemom znam da je postizanje propisanih normi jedna, a kako se to pokazuje u praksi druga stvar.

Ako misliš na Crodux, evo neki dan pričao sa visoko pozicioniranim ljudima iz te firme. Benzin i UNP kupuju od INE, Dizel uvoze.

Link to comment
Share on other sites

Samo znam da mi clio nikad nije tako trokirao.

Eto nemam ni ja, nov je auto sa samo 22 tkm, ali nema čekićanja ni na -20 ove godine.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.