Jump to content

tehnicki


maracmarta

Recommended Posts

Pozdrav...tehnicki obavljen iz prve laguna 2 1.9 dci grandtour,ali me zanima jedna stvar...kociona tekucina...ista promjenjena u petak,stavljena ate dot 4,komlet izmjena i na tehnickom pokazuje 169 stupnjeva tocka vrelista,sad ili na tehnickom nevalja ili sto...ulje kupljeno u tokicu proizvodnja 2016...nis mi nije jasno vise...jel itko ovdje kuzi di je caka...

Link to comment
Share on other sites

Ili im ne valja sonda ili si kupio govno. Vjerojatno je ovo drugo.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

169 stupnjeva je premala temperatura vrelišta za ulje staro 3 dana.

Ili kako je rečeno nevalja sonda ili je problem u ulju (bez obzira šta piše 2016, jer ulje u trenutku otvaranja boce treba imati temperaturu vrelišta oko 230 stupnjeva) ili netko tko je mijenjao ulje u sitesmu to nije napravio nego naplatio posao i zadržao novo ulje sebi. 

Link to comment
Share on other sites

pred mojim ocima je bilo uljevano moje ulje ...ne kuzim kupim jedno od najskupljih ulja a ocito opet shit...

Link to comment
Share on other sites

Jel zamijenio samo u posudi ili je odzracivao sva 4 kotaca i kuplung dok svo staro ulje nije izaslo?

Link to comment
Share on other sites

sva 4 evo ovako je bilo:u petom mjesecu sam mjenjao diskove i plocice te smo tad sve promjenili...isto smo sad napravili odzracili dok nije izaslo cisto ulje...i na cilindru kvacila isto tako...ja sam pumpao s meha odzracivao...frenchkey uzeo bi elf da su imali ali nisu imali...i elf je jeftiniji od ovog sto mi nije bitno

Edited by maracmarta
Link to comment
Share on other sites

zato jer smo tada stavili ulje koje je imalo na boci rok upotrebe do 2017 i nisam htio da me rusi radi tog na tehnickom,a i neke narancaste boje je bilo u posudi

Link to comment
Share on other sites

ja sam uvijek stavljao bilo koje brend ulje i nikad me nisu rušili..

castrol, shell, tutela itd.. samo INA ne.

Link to comment
Share on other sites

sva 4 evo ovako je bilo:u petom mjesecu sam mjenjao diskove i plocice te smo tad sve promjenili...isto smo sad napravili odzracili dok nije izaslo cisto ulje...i na cilindru kvacila isto tako...ja sam pumpao s meha odzracivao...frenchkey uzeo bi elf da su imali ali nisu imali...i elf je jeftiniji od ovog sto mi nije bitno

Ate SL6 Dot4 je puno bolja kočiona tekućina od bilo kojeg Elf-a. Posebno je namijenjena sustavima s abs/esp sustavima i ima najmanju viskoznost od svih kočionih tekućina (upravo iz razloga da bi abs/esp brže odreagirao). Kod mene se ista tekućina nalazi u sustavu i nemam nikakvih problema s njom (točka vrelišta 230 stupnjeva)

Link to comment
Share on other sites

Ate SL6 Dot4 je puno bolja kočiona tekućina od bilo kojeg Elf-a. Posebno je namijenjena sustavima s abs/esp sustavima i ima najmanju viskoznost od svih kočionih tekućina (upravo iz razloga da bi abs/esp brže odreagirao). Kod mene se ista tekućina nalazi u sustavu i nemam nikakvih problema s njom (točka vrelišta 230 stupnjeva)

Isto dobijes kad kupis u Renaultu originalnu DOT4+ ISO Class 6 tekucinu. 

$_1.JPG?set_id=880000500F

Link to comment
Share on other sites

Znam da je otprilike isto, znaš li možda kolika je viskoznost Renaultove tekučline?Vidim da je od od 500 ml pa me zanima koliko košta tih pola litre? Tko proizvodi kočionu za Renault? 

Link to comment
Share on other sites

Kolika je razlika u cijeni? Na laguni mi je Ate sustav kočnica pa sam išao logikom da od istog proizvođača stavim i telućinu.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Provjeriš cijenu u ovlaštenom, oduzmeš nižu od više cifre, i ono što dobiješ je razlika u cijeni. :vidiga:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.