Jump to content

Procjena, prodaja: Clio 1.2 8v


Dasso

Recommended Posts

Imam clia 1.2 8v, na autu je u devetom mjesecu puklo crijevo gorivati auto se zapalio... i tu krecu moji problemi... (čitaj došla prinova u obitelj-manjak vremena da se posvetim cliu)

izgorile su instalacije na motoru, dobila i usisna grana posto je plasticna... uglavnom, nabavljen drugi motor sa 170tkm, odrađen komplet servis na motoru, pumpa vode, spaner, remen, ulja nova i antifriz.. i motor vracen u auto.. zapelo je jer nisam mogao nabavit od 2003 godista instalacije nego su izletile od Storije 2007 i sad mi ne pase komp od abs-a i serva (covjek koji mi je prodao instalacije vec me dva tjedna zavlaci sa slanjem kompa abs-a i to me jako zivcira)...

auto je registriran do osmog mjeseca, ima zimske i ljetne gume... 

KOLIKO BI TAJ AUTO VRIJEDIO da ga idem prodat posto nemam grijanu garazu, kupio sam drugi auto i gubim volju za popravkom clia..

Molim admina da mi ne brise post pošto ako dobijem ponudu i prodao bi auto..

Link to comment
Share on other sites

Najbolje pitati na otpadu koliko bi ti ponudili.

Ovako procjena preko par slova je krajnje nezahvalna jer se ne vidi stanje auta. Niti koliko je jos stete nastalo od tog pozara ni nista.

A ispravni su po koliko? 500-1500€?

Link to comment
Share on other sites

a karambol su od 600-700e pa na gore, ispravni su od 1500e pa dalje..

a što se tiče štete sad se i ne kuži da je bilo vatre.. znaci da mi dođe taj komp. abs-a sve složit i pali-vozi... jer su doslovno žice i crijeva dobila a sad je sve drugo u autu pa nema tragova gorenja.. sad mi je problem kako nemam tog kompa pa mi stoji stop-servis da nemam kocnica i serva (jer ide preko istog j... kompa) i zbog toga mi je blokiran dovod goriva..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Teško ces prodati auto s tim kvarom. Ljudi kupuju ispravno. Ili šoderaš koji neće ti dati 700 e za auto ako i toliko. Ili ga popravi pa prodati ili iskalkuliraj koliko je popravak pa da li uopće se se s tim da navlačizii pa da ga daš u dijelove. Imao sam sličnu situaciju s p307. Izletio s ceste platio popravak 1500 e i auto opet nije valjao pa završio za dijelove za 1400 e. A nudili mi za takvog 1000. Ja mislio da ću ga složiti ali se prevario i izgubio 1100 e i još toliko živaca i bio bez auta mjesec dana. Da ćeš uspjeti auto prodati za fer cijenu a unutra hrpa toga svijetli čisto sumnjam. Stavi se u situaciju da kupuješ auzo. Unutra svjetlo ABS senzor i još tko zna šta. Kupio bi? Sretno. 

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Teško ces prodati auto s tim kvarom. Ljudi kupuju ispravno. Ili šoderaš koji neće ti dati 700 e za auto ako i toliko. Ili ga popravi pa prodati ili iskalkuliraj koliko je popravak pa da li uopće se se s tim da navlačizii pa da ga daš u dijelove. Imao sam sličnu situaciju s p307. Izletio s ceste platio popravak 1500 e i auto opet nije valjao pa završio za dijelove za 1400 e. A nudili mi za takvog 1000. Ja mislio da ću ga složiti ali se prevario i izgubio 1100 e i još toliko živaca i bio bez auta mjesec dana. Da ćeš uspjeti auto prodati za fer cijenu a unutra hrpa toga svijetli čisto sumnjam. Stavi se u situaciju da kupuješ auzo. Unutra svjetlo ABS senzor i još tko zna šta. Kupio bi? Sretno. 

a da imaš pravo a i moje su frustracije najvise isle na ljude s kojima dogovaram dijelove jer ako se dogovorimo da ces mi dns il sutra poslat dijelove onda mogu razumit da nisi stigao dan, dva-tri al 15 dana, jbga...

ma iduci tjedan stize lijepo vrijeme, dijelovi su prikupljeni pa cu ga napast sa svim snagama ?

Link to comment
Share on other sites

Ja svog, 1.2 8v prodao početkom mjeseca za 12500 kn. Prvom kupcu. Imao je 126000 km i mehanika je bila odlična. Lim tako tako. Sijeda boja na haubi, braniku...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod procjene, koliko bih otprilike mogao tražiti za svoj clio 2002. 1.5dci 60kw, 340 000km, 3vrata, dynamique oprema s automatskom klimom, auto je u super stanju, ali bih si kupio megana 3.

Promijenio sam sve moguće na njemu, i potrebno i nepotrebno. Možda nema veze puno s cijenom, ali su stavljani najkvalitetniji mogući dijelovi koji su bili za kupiti.

Otišle su mi gumice ventila, pa sam izvadio motor, promijenio leteće, karike, sve dihtunge, stavio novu glavu s bregastom i ventilima (igrom slučaja dobio sam novu gla vu na poklon).

Nova je bosch pumpa, rail vod, dvije dizne, senzor pritiska na railu, i kompletno sređeno ubrizgavanje i dovod goriva (Ivanuš radio).

Kompresor klime, hladnjak, isparivač, dihtunzi na cijevima klime novi. Uredio sam još stražnji ovjes (opruge, amortizeri i seleni su promijenjeni). Prednji diskovi i pločice.

Za mj dana je rega, još ću zamijeniti zadnje pakne i cilindre i lagere. 

Pragove sam dao limaru da ih zaštiti dodatno s podom.

Još sam nešto sigurno promijenio, što sam zaboravio napisati. Uglavnom, ovo sam napisao čisto da ne mislite da je auto krama pošto ima 300 000km. 

Pošto mi brat radi u autodijelovima, nešto jeftinije sam ih dobio, pa sam mjenjao i što je trebalo i što nije, ako se raskapalo u tome trenutku. Auto sam samo ja vozio i tako ga održavao za sebe. Ulje je naravno mjenjano svakih 10 000km.

Uglavnom, auto je u super stanju, uplaši se kad vidi ključ pa uvijek pali iz prve :-), jedino ima oštećenje na haubi, tj boja se oljuštila cca 10x10cm, kaže frend da je to od smole, i ne svijetli lampica za vezanje pojasa, ali radi toga nisam htio raskapati instrument ploču. Htio megana 3 si priuštiti, makar me i clio odlicno služi.

Koliko bi bilo realno tražiti za auto?

Link to comment
Share on other sites

Na zalost teško će ti netko priznati ulaganje.  Osim onog koji te pozna.  

Link to comment
Share on other sites

Da, ljudi se jako plaše veće km.

Po ovom tvom si 5 god toči/vozi, ali jebiga, bolje prođe krama sa skinutih 200k km

Link to comment
Share on other sites

Tako sam si nekako i mislio nekako, ako ništa drugo, voziti ću ga još, dobro me služi. Zasada megan neka stoji na listi želja :drivar:

Link to comment
Share on other sites

hahahaha.. ja sam sebi želju ostvario, megan grandtour se vozi a clio ce meni bit za na posal sa posla... upalio, radi ko satić.. ALI opet je zapelo... u fazi sam traženja adaptera za lajtunge kočnica.. različite su veličine i sad kopam po netu i tražim ovako nešto

 

0026096_brass-union-m10x1-male-to-m12x1-female.jpeg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.