Jump to content

Restauracija alu felgi


Kike

Recommended Posts

Vjerujem da može. Nije to tako strašno. Vidio sam i gorih od ove, koje su bile zgužvane pa se navarivanjem dijelova aluminija sa drugih felgi moglo vratiti u prvobitno stanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Potpuna reparacija originalnih felgi i bojanje u tamniju nijansu sa efektom.

Sada slijedio montiranje ljetnih guma pa na auto da vidim kako će to izgledati u tamnoj nijansi.

20200606_172024.jpg

20200614_211832.jpg

20200630_184837.jpg

20200630_184847.jpg

20200630_184854.jpg

20200630_185054.jpg

20200630_185217.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 13. 12. 2019. at 12:54, laci said:

Jel može popraviti ovo?

 

 

26A5542D-7DCE-4AA2-9106-3408FAFE5F39.jpeg

Za ovakve stvari imamo drugog velemajstora u Osijeku. Sobonja. Hitni i skoro neriješivi slučajevi se rješavaju u 2 dana, dok se na čuda čeka do 3

Što se tiče Bobe, isto je odličan majstor, ali njegov stari je bio bog i batina tokarskog stroja u široj okolici

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Suki je bio bolji, no on nazalost vise ne radi....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marko_Os said:

Za ovakve stvari imamo drugog velemajstora u Osijeku. Sobonja. Hitni i skoro neriješivi slučajevi se rješavaju u 2 dana, dok se na čuda čeka do 3

Što se tiče Bobe, isto je odličan majstor, ali njegov stari je bio bog i batina tokarskog stroja u široj okolici


Dobila je svrhu..namotao crijevo od vode na nju :laugh:

i tako imam još jedan set istih a nemam trenutno vozilo na koje pašu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tražimo forumu iskustvo DIY plastificiranja felgi Plasti dip sprejem ali nisam našao ništa konkretno osim da se u ovom topicu spominje Palsti dip sparay. Jeli netko radio s time i kakva su iskustva? Ja bih doduše htio svoje felge od motora iz srebrne promijeniti u crno. Gledao sam malo po You Tube kanalima kako to rade na auto felgama a za motor bi trebalo biti sličan proces osim što se moto felge treba lakirati s obje strane. ne znam koliko je taj Plasti dip otporan na habanje i oštećuje li se pri montaži/demontaži guma?

Link to comment
Share on other sites

Ako je vulkanizer oprezan, nema se što oštetiti, a plasti dip je po mom mišljenju dosta otporan. Što ga više naneseš, bit će ti ga lakše za skinuti kasnije, to ti čak piše i na nekim sprejevima. 
Kolega je imao pola auta u plasti dipu, i nije se nigdje vidjelo da su kamenčići napravili ikakvu štetu. 

Link to comment
Share on other sites

Opruge sam plastificirao i nisam nešto zadovoljan. Na nekim mjestima je počela probijati osnovna boja, čak i na višim dijelovima prednjih opruga. Čini mi se da je bio Duplicolor sprej.

Link to comment
Share on other sites

Kako si ih plastificirao sprejem? 

Plastifikat se plicira uz pomoć struje i obavezno mora u pećnicu nakon što se nanese.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A jel? :bigl:
Našpricao i ostavio da se posuši. Ne sjećam se da je na boci pisalo išta drugačije. Možda sam nešto previdio, sve je moguće.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Onda si ofarbao najobičnijom akrilnom bojom.

Duplicolor ima velik izbor nijansi.

Ako nisi nabacio lak preko te boje onda ona neće dugo trajati

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, borny said:

Opruge sam plastificirao i nisam nešto zadovoljan. Na nekim mjestima je počela probijati osnovna boja, čak i na višim dijelovima prednjih opruga. Čini mi se da je bio Duplicolor sprej.

Zakaj si pobogu farbal federe ak smijem pitat? Daj nam otkrij jos u koju farbu… :D

 

Link to comment
Share on other sites

Iz crvene u crnu, na tehničkom je bilo preočito da su "sporcki", a ne dam 1000kn samo da bi mi rekli kako su ok i lupili žig.

 

Application:

Before use, shake the can thoroughly for 2 - 3 minutes.

Test the spray at an unobstrusive spot; this makes sure that the can's contents has the desired colour, and that the surface is compatible with the paint.

Spray crosswise layers from a distance of 25 cm. Apply a very thin layer first (do not try to get coverage immediately). Then apply at least 4 more layers of SPRAYPLAST. 

The more layers you apply, the better you can remove the foil afterwards.

It is important to allow each layer to dry for approx. 10 minutes, before you apply the next coat. This way you can apply coat after coat.

In case you wish a high-gloss surface, you can apply 1 cross-coat of the SPRAYPLAST Gloss Finish

 

SprayPlast

https://www.motipdupli.com/en/products/dupli-color/mobility/tuning/ipg-1559/tm-1559.html

Edited by borny
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je ista stvar kao i plastidip.

Plastificiranje je nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Da ali je za apšisane grilove na haubi, ruke brisaca itd, gdje se ne dodiruje puno

Link to comment
Share on other sites

Zbunjujuće je što ga svi proizvođači upravo reklamiraju prvenstveno za felge pa mi sada ništa nije jasno dok ne vidim uživo ili netko tko ga ima predstavi svoje iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

On 16. 11. 2020. at 13:16, borny said:

Iz crvene u crnu, na tehničkom je bilo preočito da su "sporcki", a ne dam 1000kn samo da bi mi rekli kako su ok i lupili žig.

 

👍

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.