Jump to content

Senzor za ruku na vratima za otkljucavanje


olympya

Recommended Posts

Znaci na svim vratima samo stavis ruku i se otkljuca ali na vozacevima moram uvijek malo taknut kvaku. Zasto? U cemo je problem? Htio bi da bude kao i na drufim vratima cim prodes rukom da se otkljuca.

Link to comment
Share on other sites

Ruku stavljas u samu kvaku i tako se otkljucava preko handsfree kartice jer na taj nacin prekines signal izmedju senzora handsfree dijela u vratima i kvake. Moguce da je taj cijeli handsfree sio u vratima vec oslabio. Ja sam ga mjenjao jednom jer nije vise reagirao.

Link to comment
Share on other sites

Pa kažem reagira kako treba u svim vratima ali na vozačevim moram baš taknut kvaku. Mada frend od kojeg sam je kupio kaže da je tako da ni ne pamti od kada. A što se to mjenja točno ako netko zna. Ipak bi htio da sve bude tip top ako je moguće :)

Link to comment
Share on other sites

Za početak očisti poklopac senzora i sa unutarnje strane kvake reflektor senzora.

Provjeri fotoaparatom da li rade IR ledice.

Link to comment
Share on other sites

Treba ispolirati te poklopce. Ako su matirana onda bude lose i nereaguje..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na vratima suvozača ne reagira ujutro kad idemo na posao, i moram ih otvoriti iznutra.

Nakon što ih prvi puta otvorim iznutra, vrata normalno rade.

Ako se ne otvaraju nekoliko sati, moram ponoviti postupak.

Stvar je isto u senzoru, ili....

To se počelo događati kad supale temperature početkom godine

Očistio sam senzore, jedino ih nisam polirao

Link to comment
Share on other sites

Da nije u pitanju onaj plastični dio unutar brave? Jel se čuje?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko sati ne otvaranja ne bi mu smjelo raditi problem. Tek nakon 72 sata ne otvaranja senzor prisutnosti ruke se deaktivira, pa ga treba ponovno aktivirati.

Na senzoru postoje dvije IR ledice. Jedna je senzor prisutnosti ruke, a druga je senzor pokreta i taj sluzi za ponovnu aktivaciju prvoga senzora.

Ajde iduci put kad ti zablokira otvaranje uvuci ruku i malo je gibaj lijevo desno da vidis hoce li senzor pokreta aktivirati senzor prisutnosti ruke.

Link to comment
Share on other sites

Meni brave funkcioniraju skroz normalno. Znaci senzor je ono u vratima sa dvije ledice, sto je onda ono na kvaki?

Probao sam ono sa kamerom ali nisam kuzio nista. 

Kako ga spolirari? Treba ga izvaditi? Pošpricat kontakt sprejom mozda?

Meni sve radi ali na vozacevim vratima moram kvaku taknut i pomakmut je makar 1 mm..

Link to comment
Share on other sites

Skines plastikicu tu. Samo je utisnuta. Znaci nesto zabijes ispod i odignes plocicu. Naravno pazeci na lak auta i da te ne spici ravno u oko kad se popusti i popusis plavicu kao ja kad sam kolegi skidao.

Ispoliras polirkom ako imas. I pastu. Drugi nacin neznam. Mozda na neku krpu i lagano s pastom za zube :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ak ces prstima polirat mozes i bez skidanja samo zastiti lak

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ista ta j ak je previse izgrebana sprecava pravilan rad automatskog otkljucavanja

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da nije u pitanju onaj plastični dio unutar brave? Jel se čuje?

Kad primim za kvaku, upale se svjetla i čuje se zvuk centralnog otključavanja. Sva vrata se mogu otvoriti osim suvozačkih. Vjerojatno ću morati zamjeniti onaj plastićni dio unutar bravice

Poslano sa mog Lenovo A806 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je malo napukao pa zupčanik motora ne može dobro naleći na taj komad i onda ga ne zakrene u položaj za otključavanje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.