Jump to content

Clio 3 predstavljanje


ClioMKD

Recommended Posts

Nekoliko slika od mog malog ljubimca.Opruge su Eibash pro kit 3cm nize.Od opremu ima skoro sve osim navigaciju i kozeni enterier.Na slikama su zimske gume.Imam letne  195/55/15.Motor je 1.2 16V 75ks i je sasvim zivahan za tu snagu.Jedinu manu ima centralni display koji kad poradi izgubi se :nezna: .Otisle piksele na dislplayu.Tesko polovan kod nas da se nadge.Ja za godinu od kad ga imam,prezadovoljan sam.Zamenio plocice na sva kotaca sa ATE.,TRW su bile stare.Oba kaisa PK i Rebrasti.Bombina komplet.Ulje MoS2 10-40w.Nove felne sa ET 25 malo izbacene,stare fabricke sam prodao jer su bile ET37 :jez:.Corner light me najvise raduje pored pro xenon kita 6000k.Mnogo dobra stvar ta corner svetla.Druga ako vas nesto zanima slobodno pitajte.btw volan je sa kurtonom :geek: jer se ceka na njegovo presvlacenje sa novom kozom i crvenim koncem kao od RS modelu.

IMG_20170212_231312_896.jpg

IMG_20170212_231233_710.jpg

IMG_20170212_231134_923.jpg

20170212_105610.jpg

20170212_105550.jpg

Link to comment
Share on other sites

4300K za max svjetlosti, 5000K za bijelije svjetlo

6000K manje svjetla vise plavila

Link to comment
Share on other sites

Pro xenon 6000k svetli isto kao 5000k na analogni trafo,dok na slim digitalnih trafoa vuce na plavo :piju:

Nemjesaj babe i zabe.

Nema veze dal je digitalni ili analogni tafo. Pitanje je jedino. I iskljucivo snage koju isti daje ka zarulji.

Jeftini kineski nedaju dovoljno i radi toga i 4300K svjetli plavicasto.

Na 35W (odgovarajuca snaga) 4300K (3200lumena prosjecna, nightbraker 3400) je kako treba, 5000K (osram cbi 3200 lukena) cisto bijela, 6000K (2400 lumena philips ultinon ili tako nes) itekako vuce na plavo. 5500K (novi osram cbi 3000 pumena) je onako snjezno bijela.

Ove temperature su naravno za tvornicke kvalitetne zarulje a kineske su sve samo ne to i jos manje konzistentne po pitanju boje.

Tako da mozes videti da na top kvalitetnim zaruljama gubis 1/4 s 4300K na 6000K a kamoli tek na obicnim kineskim tako da bih razmislio dal mi je boja bitnija ili kolicina svjetlosti (h9 halogena je 2200 lumena, h7 je blizu 1900)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@MilosB  Jeftini kineski nedaju dovoljno i radi toga i 4300K svjetli plavicasto.Slazem se sa tobom potpuno.Kod mene su trafo i sijalice nemacko proizvidstvo.Na drugi auto imam kineski isto 6000k i svetle plavo Dok na clio mnogo jace i belo.Jer nisu kinezi.

Link to comment
Share on other sites

Nemoras meni stavljat usporedbu. Znam jako jako dobro sta je gde.

Inace nema njemackih sijalica xenon s halogenim dosjedom tako da stvarno neznam sta imas

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Usput ova usporedba je JAKO netocna !!

Dc ballasti su zastarjeli, trose zarulju izuuetno jako!

Dc ballasti nisu analogni. Tj analogno nema veze s time dal je dc ili ac. Ima i digitalnih i analognih i AC i DC, kod zamjenksih. A svi tvornicki tj OEM ballasti su analogni. Al to nista neznaci..

Dc su ballasti koji ne mijenjaju polaritet ka sijalici nego je stalno plus s jedne strane i minis s druge. Dok AC ballasti, daju izmjenicni napon ka zarulji, daju jace svjetlo i zarulja se mnogo manje trosi. Kako kod paljenja tako i u samom radu.

Na dc ballastima je nastala ona silna fama i mit o krepavamju xenon zaruljama ako se cesto pale i gase. Na aute su se oni ugradjivali do cirka 98me...

Ove cigle sto je on pokazao u videu su isto AC ballasti. Analogni al su ac.. I to jedni od najboljih kopija ballasta starih, tj kopija Hella 5DV ballasta...

Kako je dobro kad netko stavlja tako video i napise netocno jer nema dve cuke..

Uz to uzeo je naj nekvalitetnije ballaste digitalne.. Za usporedbu... Bla bla...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo reci za koje grlo tocno.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ako imas para da se protegnes onda ovo:

H1 - https://www.theretrofitsource.com/hid-systems/universal-kits/h1-morimoto-elite.html

h7 -  https://www.theretrofitsource.com/hid-systems/universal-kits/h7-morimoto-elite.html

napomene za sisteme, uzmi XB35 balaste, imas 5 godina garanciju, i 4500K zarulje. njihove zarulje daju jednaku kolicinu svjetlosti kao osram night braker unlimited, samo imaju kraci vijek nego osram. ali staklo je kvalitetno koje filtrira UV (kvarcno staklo specijalno) zarulje im imaju 2 god garanciju ako se ne varam. al provjeri na sajtu. ako si za to mozda imam koji aktivan kupon za popust.  

Link to comment
Share on other sites

kralj si.Hvala.Da se vratim iz Italije i jos neke obaveze oko detailing centru koji spremam i narucujem.Nije ovo skupo,cak mozda jeftinije od ove koje prodaju kod nas kao "kvalitetne".A Morimoto je vrh.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh zarulje su po intenzitetu u paru s osram NBU i CBI (svaka za svoju boju svjetlosti)

I garancija od 5 godina koja je fakat vrhunska na balaste.

Preporucujem jer imam i ni jedan slucaj nisam cuo da je bilo problema s ovom zadnjom (XB) seriom ballasta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Uzimao bih si xenone sa retrofitsourcea pa me zanima izabirem li HD Relay ili Canbus? H1 su mi kratka svjetla.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lep clio, samo naprijed. Fine preduslove imas za daljnji rad. Prvo tehnicki kvalitet a onda vizuelno :) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.