Jump to content

prednji branik


maracmarta

Recommended Posts

Bok,jel ima netko tutorial skidnaja prednjeg branika ns laguni?trebao bih skinut far i promjenjit balast a to neide bez skidanja branika,pa bih vas molio ako netko ima shemu skidanja...hvala

Link to comment
Share on other sites

Ja skidao nekoliko puta i sada mi treba punih 7 da ga rašarafim.

1. izvadi sve pvc tiple sa veznog lima

2.obje pvc obloge ispod blatobrana, prednji dio prema svjetlima treba osloboditi od blatobrana. Unutar blatobrana imaš 1 veliku tiplu koju treba izvući. Najlakše sa savinutim špicangama.

3. Mislim da je ključ 10 nasadni (gedora) ima vijak koji je tocno na spoju branika i blatobrana

4. odozdo na spoju branika i blatobrana ima po 2 torx vijka sa svake strane, točno ispred kotača.

5. kopce koje su na klik po cijeloj dužini branika odozdola treba otpustiti.

Sada skidanje, samo jače povučeš i ide. Pazi na kablove maglenki i crijeva perača farova.

Možeš i ovako:

Link to comment
Share on other sites

Far ne možeš skinuti dok branik nije u potpunosti skinut jer imaš vijak ispod fara koji ga drži.

http:/www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/49987-laguna-ii-20-dci-127-kw-grandtour/&do=findComment&comment=10118509

 

Evo samo da vidiš koliko se treba raskopati da bi far išao dole.

 

 

 

 

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Uspjesno skinut branik i promjenjen far u svega pol sata...hvala vam na savjetima

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.